этот материал доступен на русском

Audi запідозрили у "ліцензійному" шахрайстві - ЗМІ

15:31, 08 жовтня 2018
Транспорт
130 0
Ілюстрація REUTERS

Прокуратура Мюнхена підозрює автовиробника Audi в підробці ідентифікаційних номерів транспортних засобів та протоколів тестів, щоб отримати дозвіл на експлуатацію своїх автомобілів у Південній Кореї.

Читайте такожЄврокомісія запідозрила у змові Daimler, BMW і Volkswagen

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на газету Süddeutsche Zeitung.

"Автоконцерн цілеспрямовано протягом кількох років надавав південнокорейській владі неправдиві відомості, що стосуються даних про викиди шкідливих речовин і витрати палива", - йдеться в повідомленні.

Прокуратура стверджує, що Audi маніпулював даними тестів, щоб автомобілі відповідали вимогам законодавства Південної Кореї. Для того, щоб обман не розкрився, у 18 випадках у протоколи тестів були внесені неправдиві ідентифікаційні номери транспортних засобів. Згідно з внутрішнім документом компанії, підробкою тестових протоколів з 2013 року займалися працівники на заводах в Інгольштадті та Неккарзульмі.

Як уточнює видання, розслідування ведеться щодо трьох співробітників Audi, ніхто з них не є теперішнім або колишнім членом правління. Газета зазначає, що автовиробник також веде внутрішнє розслідування з 2016 року, але з власної ініціативи не передав дані прокуратурі. Документи, які призвели до нового розслідування прокуратури, потрапили до рук правоохоронців лише в березні 2017 року в результаті обшуку у зв'язку з дизельним скандалом" у центральному офісі Audi в Інгольштадті.

Ілюстрація REUTERS

Підкреслюється, що в розсилці звіту за результатами внутрішньої перевірки, датованому 14 липня 2016 року, на першому місці стоїть колишній голова правління Audi Руперт Штадлер, а за ним йдуть імена інших менеджерів. Як заявили виданню в Audi, внутрішнє розслідування компанії з цього приводу ще не закінчено.

Раніше стало відомо, що наглядова рада Volkswagen, підрозділом якого є Audi, розірвала договір з Штадлером, який перебуває під вартою у зв'язку з "дизельним скандалом".

Нагадаємо, що минулі роки ознаменувалися гучними викриттями навколо дизельних авто. Спочатку в центрі скандалу ("дизельгейт") опинився сам Volkswagen. У вересні 2015 року влада США звинуватила концерн у підробці результатів при тестуванні автомобілів з дизельним двигуном на викид шкідливих речовин. Такі транспортні засоби відповідали прийнятим екологічним нормам лише на папері, а насправді перевищували встановлений граничний рівень забруднення повітря в 30-40 разів. Загалом "дизельний скандал" торкнувся понад 11 мільйонів автомобілів VW в світі, при цьому близько 600 тисяч авто припадають на США. Концерн визнав, що встановлював на свої автомобілі спеціальну програму, яка сильно занижувала результати тестування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter