Кому вигідна блокада кордону / колаж УНІАН, фото ДПСУ

Напруження, яке створюється на українсько-польському кордоні вигідне Росії, і воно може бути далі час від часу активоване. Таку думку в ефірі "Радіо Свобода" висловив колишній посол України в Республіці Польща (2014-2022) Андрій Дещиця.

Щодо торішніх протестів, дипломат зазначив, що це лише складова передвиборчих перегонів у Польщі, але вони вщухають. Багато хто також говорив, що, можливо, в цих протестах є російський слід.

"І це не виключено. Виглядає так, що це напруження, яке створюється на українсько-польському кордоні між Україною і Польщею, вигідне Росії, і воно може бути далі час від часу активоване. Я думаю, що потрібно якомога швидше вирішити ці проблеми і показати польським фермерам те, що ці проблеми можуть бути вирішені польським урядом у співпраці з українським урядом, бо тут є український інтерес, і у співпраці з Брюсселем, бо тут є єдина європейська сільськогосподарська політика", – зазначив дипломат.

Відео дня

За його словами, водночас російська та білоруська сільськогосподарська продукція заходить на польський ринок. І це під час війни, коли запроваджені санкції Євросоюзу проти Росії. Однак польські фермери не протестують проти цього.

Так, вважає він, Україні потрібно подавати більше інформації про те, що насправді відбувається на сільськогосподарському ринку в Польщі, та хто в цьому винний.

Дещиця наголосив, що Україна як держава зовсім не причетна до того, що відбувається з польським фермерством, тому що місцеві аграрії виступають проти нової сільськогосподарської політики ЄС, "зеленої політики".

"Польське фермерство не зовсім розуміє, що ціни на сільськогосподарську продукцію в Польщі спадають через те, що туди приходять не тільки українські господарські продукти, не тільки українське збіжжя", – зауважив він.

Крім того, додав Дещиця, польські фермери також не зовсім розуміють, куди це збіжжя прямує. Тому що висипане зерно могло вже бути навіть не українським, а законтрактованим. Взагалі його везли до інших покупців в Литву. За словами дипломата, якщо громадяни Польщі свідомо порушили закон, то звичайно потрібно притягати їх до відповідальності.

Стосовно того, що українське зерно приходило в Польщу і його купували польські фірми, Дещиця зауважив, що "потрібно розуміти, хто заробляв на купівлі дешевшого українського зерна і потім перепродавав його на польському ринку чи далі".

Блокада кордону

Станом на обід 13 лютого польські фермери заблокували шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. За даними прикордонників, останнім був "Корчова - Краківець".

До цього, 11 лютого, перед пунктом пропуску "Ягодин-Дорогуськ" на українсько-польському кордоні, польські фермери висипали зерно з кількох українських фур. Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з українським зерном.

Вас також можуть зацікавити новини: