этот материал доступен на русском

Супрун розкритикувала закон про хімічну кастрацію педофілів

19:30, 12 липня 2019
Країна
1784 2
Супрун стверджує, що використання хімічної кастрації як методу покарання без згоди є грубим порушенням прав людини / фото УНІАН

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Депутати всіх (!) фракцій проголосували за законопроект №6449, який передбачає примусову хімічну кастрацію для тих, хто вчинив злочин сексуального характеру щодо неповнолітніх. Це означає, що Україна стане першою державою у світі, яка перетворить лікування на покарання», - сказано у дописі.

Супрун зазначає, що педофілія є психічною хворобою, і лікується хімічною кастрацією, але лише в комплексі з іншими методами лікування. «Депутати ж проголосували за те, щоб зробити хімічну кастрацію методом покарання всіх людей, які вчинили злочини сексуального характеру щодо неповнолітніх. Не всі, хто вчиняють такі злочини, мають психічну хворобу. Дослідження свідчать, що лише половина таких злочинів скоєні педофілами. Тому Україна буде примусово робити хімічну кастрацію людям, без урахування їхнього стану здоров’я», - зауважила вона.

Читайте такожСупрун – Зеленському: не можна люструвати вишневі кісточки (відео)

Разом з тим Супрун стверджує, що альтернативний законопроект враховував стан здоров’я засуджених за статеві злочини проти неповнолітніх. «За законопроект, який готували експерти та який відповідає міжнародним нормам права, проголосували в першому читанні. Але Ляшко на хвилі передвиборчого популізму просунув в Раді закон, який буквально легалізує в країні застосування антигуманних методів з тотальним порушенням будь-яких прав людини», - додала вона.

Супрун стверджує, що використання хімічної кастрації як методу покарання без згоди є грубим порушенням прав людини, передбачених Конституцією України та міжнародними конвенціями.

«Якщо цей закон вступить в силу, Україна матиме позови до Європейського суду з прав людини. А відтак, гроші платників податків будуть витрачатися на компенсації ґвалтівникам. Адже вже зараз очевидно, що це буде визнано порушенням прав людини», - зазначила вона.

Крім того, додала Супрун, законом пропонуються відкриті реєстри, але щонайменше не визначається, за якими принципами має працювати цей реєстр.

«Відкриті реєстри можуть нашкодити самим жертвам сексуального насильства. Адже велика частина випадків сексуального насильства стається в сім’ях. Лише 10% таких злочинів скоюються незнайомими жертві злочинцями. Інша частина випадків трапляються в сім’ї або близькому колі. Чим менша дитина, тим більша ймовірність, що аб’юзер є членом сім’ї. Американський досвід свідчить, що матері відмовляються повідомляти про злочини через публічність. Вони бояться, що їхній чоловік чи коханець, який ґвалтує дитину, потрапить до реєстру. Через це злочинці залишаються непокараними», - пояснила вона.

«Сподіваюся, що президент не підпише цей закон. Бо лікарі не будуть здійснювати антигуманне «лікування», яке суперечить їхній професійній етиці», - підсумувала Супрун.

Як повідомляв УНІАН, 11 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні і в цілому як закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості» (№ 6449).

Законом посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України.

Так, у ККУ запроваджується нова стаття 59 -1 «Примусова хімічна кастрація». Відповідно до цієї статті, покарання у вигляді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність.

Передбачено, що примусова хімічна кастрація не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter