Фото ua.depositphotos.com

Багато хто помилково вважає, що підтримання здоров'я вимагає значних обмежень і створює дискомфорт. Однак існує чимало легких і приємних способів зберегти здоров'я без радикальних змін у повсякденному житті. Навіть часткове дотримання цих методів може помітно покращити самопочуття та настрій.

Яким чином спосіб життя впливає на здоров'я?

Зміна способу життя важлива для здоров'я. Уникнення фастфуду і куріння часто потрібне при певних захворюваннях. Погані звички, включно з неправильним харчуванням, курінням і вживанням алкоголю, можуть посилювати хвороби. Нестача сну і фізичної активності, а також постійні стреси також негативно впливають на здоров'я.

Люди з діагностованими захворюваннями часто можуть значно поліпшити свій стан, просто змінивши свій повсякденний спосіб життя. Будучи здоровим не завжди вимагає чогось складного; іноді досить дотримуватися збалансованої дієти, регулярно займатися фізичними вправами на свіжому повітрі, збільшити споживання води, спати 7-8 годин щоночі, уникати стресових ситуацій і додати прийом вітамінів до своєї щоденної рутини. Сервіс "Здорові" допоможе підібрати вітаміни саме для вас.

Відео дня

Здоровий спосіб життя: 10 ключових звичок та рекомендацій для підтримки здоров'я

 1. Пийте достатньо води. Важливо випивати близько 8 склянок рідини щодня, включаючи різноманітні напої та рідкі страви, такі як супи. Оптимальним вибором є чиста вода, особливо випита відразу після пробудження, що допомагає швидко розібратися та активізувати травну систему.
 2. Не ігноруйте сніданок. Розпочинайте день із поживного та збалансованого сніданку, який дасть вам енергію до обіду. Кава та солодощі – не найкращий вибір; замість цього вибирайте сир або яйця, каші та фрукти.
 3. Перегляньте свої харчові звички. Дієтологи радять структурувати кожен прийом їжі так, щоб половина вашої тарілки була заповнена свіжими овочами, чверть – гарніром, а інша чверть – білком.
 4. Обмежте споживання цукру та соусів, звикаючи до натурального смаку їжі. Спробуйте відмовитися від солодощів, фастфуду та перекусів, і ви помітите, що тяга до нездорової їжі значно зменшиться протягом кількох тижнів.
 5. Дотримуйтесь графіка прийому їжі. Намагайтесь не їсти за дві години до сну і уникайте довгих перерв між прийомами їжі. Якщо відчуваєте голод, злегка перекусіть, щоб уникнути переїдання під час основних прийомів їжі.
 6. Оптимізуйте своє спальне місце. Ваше ліжко має бути зручним, з достатньо жорстким матрацом і подушками для підтримки спини. Провітрюйте кімнату перед сном, і якщо потрібно, використовуйте нічну маску та беруші для блокування світла та шумів.
 7. Не економте на сні. Для здоров'я дорослої людини необхідно спати не менше 7-8 годин на добу. Недосипання може призвести до проблем зі здоров'ям та погіршення самопочуття.
 8. Різноманітність – ключ до відпочинку. Після фізичної праці відпочивайте, читаючи книгу в теплій ванні під музику, або, якщо ваша робота передбачає довге сидіння, ввечері відпочивайте від екранів, прогулюйтеся чи займайтеся спортом.
 9. Намагайтесь уникати стресових ситуацій. Це може бути взаємодія з неприємними людьми, некомфортна робота, особисті проблеми чи творчі затруднення. Якщо не вдається уникнути джерел стресу, рекомендується звернутися за допомогою до фахівця, щоб навчитися адекватно реагувати на стресові ситуації.
 10. Розробіть чіткий розпорядок дня. Це допоможе вам ефективно організувати свій час, роботу та відпочинок, дозволяючи уникнути пізнього нічного робочого навантаження, пропуску прийомів їжі чи занять спортом та необхідного відпочинку.
 11. Робіть регулярні розминки. Підійматися та рухайтеся кожні 20 хвилин, щоб підтримувати здоров'я ніг, спини та серця. Навіть короткочасна активність раз на годину допоможе вам уникнути втоми та зберегти працездатність.

Не дотримуйтесь принципів ЗСЖ час від часу, це неефективно. Найкращий спосіб скористатися перерахованими порадами – додати їх у свій щоденний графік.