Суд визнав, що вбивство було випадковим, і визначив умовний термін покарання / pixabay.com

В Одеській області засуджено жінку, яка вбила свою 4-місячну дитину восени 2018 року.

Як передає кореспондент УНІАН, це випливає з рішення Любашівського районного суду Одеської області, ухваленого минулого тижня.

У документі сказано, що підсудна - уродженка села Нестоїта Котовського району Одеської області під час убивства перебувала вдома з сином сама.

Встановлено, що приблизно з 6 ранку 31 жовтня до 01.30 наступного дня, 1 листопада 2018 роки хлопчик періодично голосно плакав, що заважало його матері відпочивати.

Жінка визнала, що, вважаючи сина голодним, кілька разів намагалася погодувати його молочною сумішшю, яку він відригував. Відтак перестала годувати, за її словами, «щоб дитина не захлинувся блювотними масами, і, намагаючись заспокоїти немовля, сунула йому в рот пустушку. Однак хлопчик випльовував соску і продовжував плакати.

Як випливає із судового документа, жінка вирішила долонею «притримати соску в його роті», щоб перестав плакати і заснув.

Читайте такожНа Волині жінка-військовослужбовець закопала у дворі новонароджену дівчинку

«Перебуваючи в стомленому стані, будучи у своїх діях необережної і проявляючи злочинну недбалість, обвинувачена сунула дитині в рот дитячу соску, і притримала долонею її приблизно 2 хвилини», - йдеться в рішенні.

У результаті, своєю рукою вона перекрила доступ повітря до носа і рота немовляти.

Обвинувачена стверджує: думаючи, що син спить, вона лягла поруч з ним у ліжко і заснула, а мертвим виявила його лише вранці.

Судово-медична експертиза встановила - смерть дитини настала в результаті асфіксії.

«Таким чином, обвинувачена своїми діями скоїла убивство з необережності, за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.119 КК України», - йдеться в документі.

Свою вину обвинувачена визнала. З огляду на це й інші причини, зокрема наявність у обвинуваченої ще однієї малолітньої дитини, суд призначив жінці покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Але на підставі ст.75 КК України засуджену звільнили від відбування призначеного судом покарання з випробувальним терміном 2,5 року.

Як повідомляв УНІАН, 2 листопада 2018 року в райцентрі Подольськ Одеської області була затримана жінка, яка підозрюється у вбивстві своєї 4-місячної дитини.

Тоді жінці повідомили про підозру за п.2 ч.2 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

За висновком судово-медичного експерта, причиною смерті немовляти стала механічна асфіксія - удушення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram