Антикорупційне бюро звинуватило Омеляна у маніпуляціях фактами / фото ЖОДА

Інформація, яку розповсюджує міністр інфраструктури України стосовно змісту повідомленої йому підозри у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації, не відповідає дійсності та вводить в оману суспільство.

Читайте такожОмелян дав брифінг щодо обвинувачень НАБУ (відео)

Про це повідомляє Національне Антикорупційне Бюро України.

Відео дня

"13 вересня 2018 року детективи НАБУ та прокурори САП повідомили посадовцю про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що стаття 368-2 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, набула чинності лише 26 квітня 2015 року. Відтак, міністру інкримінуються виключно ті дії, які вчинені у період із квітня 2015 року по теперішній час.

Водночас, слідство проаналізувало доходи та видатки міністра за період з 2000 року до 26 квітня 2015 року. За результатами встановлено, що посадовець на цю дату не мав доходів, законність яких підтверджена доказами, і які б, із врахуванням здійснених видатків, дозволили б йому заощадити грошові кошти для подальшого набуття активів у значному розмірі.

"Пропри цей факт, в травні 2015 року міністр набув у власність новий автомобіль "БМВ Х5", вартістю 1,415 мільйона гривень, зареєструвавши право власності на нього на свого брата. Слідство має докази, що це позашляховик перебував у фактичному володінні високопосадовця, його користуванні та розпорядженні. Водночас цей факт у е-декларації міністра за 2015 та 2016 роки відображення не знайшов. Так само, як і право користування будинком у передмісті Києва площею близько 270 м2 та вартістю майже 6 мільйонів гривень, у якому він проживав з початку грудня 2016 року (відомості мали бути вказані у декларації за 2016 рік, але цього не сталося)", - підкреслюється у повідомленні.

Так само відсутні законні джерела походження заощаджень міністра в розмірі 90 тисяч доларів США та 25 тисяч євро — відомості про ці кошти зазначені в декларації за 2015 рік як такі, що перебувають у його власності станом на 31.12.2015.

Слідство встановило, що міністр вживав заходів, спрямованих на приховання викритих порушень шляхом незаконного впливу на результати перевірки, яка проводилась стосовно нього Національним агентством з питань протидії корупції.