Міністерство культури Туреччини похвалилося найдавнішим списком покупок / фото basin.ktb.gov.tr

Під час археологічних розкопок на півдні Туреччини вчені виявили глиняну табличку з аккадським клинописом, який добре читається. Як з'ясувалося, це найдавніший список покупок, що дійшов до нас, складений людиною, яка жила 3500 років тому.

Руїни стародавнього міста Алалах, що розташовані на півдні Туреччини, зацікавили археологів ще в першій половині XX століття, але через світову війну розкопки були перервані. Повернулися до них тільки у 2000-х роках.

Археологи знайшли безліч глиняних табличок із письменами, які під час розшифровки виявилися стародавнім аналогом сучасних офіційних документів, а також комерційних договорів і звітів.

Відео дня

Як повідомив нещодавно міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Ерсой, під час реставраційних робіт, розпочатих у городищі Алалах після землетрусу 2023 року, було знайдено ще одну глиняну табличку з клинописом.

Табличка, створена в XV столітті до нашої ери, має розмір 4,2 на 3,5 сантиметра і товщину в 1,6 сантиметра. Після розшифровки написів з'ясувалося, що це список покупок. Зокрема цей документ перераховує дерев'яні столи різних видів, стільці й табурети, а також наводить ім'я покупця і продавців.

На думку турецьких археологів, це найдавніший "список покупок", який дійшов до нашого часу.

Інші цікаві відкриття вчених

Як писав УНІАН, в Іспанії будівельники знайшли скарби, які можуть пояснити падіння Римської імперії. Дослідники припускають, що на місці розкопок у Кордові могло бути стародавнє шахтарське місто з ливарним заводом.

Також ми розповідали, що вчені винайшли новий "революційний" спосіб зробити Марс придатним для життя. Новий метод більш ніж у 5 000 разів ефективніший за попередні схеми обігріву червоної планети, стверджують учені

Вас також можуть зацікавити новини: