ВККС визнала понад 200 суддів таким, шо не відповідають обійманій посаді / Фото УНІАН

За результатами кваліфікаційного оцінювання 17%, або 238 суддів, вже звільнено або підлягають звільненню.

Читайте такожГромадська рада доброчесності припинила участь у переатестації суддів, заявивши про профанацію

Як повідомляється на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, станом на 30 липня оцінювання завершено стосовно 1385 суддів місцевих та апеляційних судів.

Відео дня

"З них 1147 суддів (83%) успішно пройшли цю процедуру і визнані такими, що відповідають займаній посаді. Інші 238 (17%) суддів підлягають звільненню або вже звільнені, зокрема: 127 суддів (9%) не підтвердили відповідності займаній посаді – 83 судді не склали іспиту та 44 судді не пройшли співбесіди з членами Комісії; 111 суддів (8%) звільнено, з-поміж іншого, за власним бажанням або їх повноваження під час оцінювання було припинено. Суддів, стосовно яких розпочато оцінювання, але немає остаточних результатів з причин оголошення перерви або зупинення кваліфікаційного оцінювання, – 292", - повідомили у комісії.

У ВККС нагадали, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у межах судової реформи для всіх суддів України. Його призначено для трьох груп суддів у кількості 5157 осіб. Суддів оцінюють за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності.

Для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже 9 місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 252 суддів–«п’ятирічок», в яких закінчились повноваження, вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналізу досьє.

Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей.

Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів, вони вже розпочали складати іспити.