В Україні в 2019 році стартувала монетизація субсидій для оплати комуналки.
З 1 січня 2019 року субсидії на оплату комуналки будуть надаватися українцям у грошовій формі. Механізм призначення субсидії залишається тим же, змінюється тільки алгоритм виплати субсидій.
Монетизація субсидій в Україні буде здійснюватися в три етапи. З 1 січня 2019 року вона торкнеться тих сімей, які звернуться за допомогою вперше.
Вся субсидія буде потрапляти в "Ощадбанк" до 5 числа кожного місяця. У банку до цього моменту вже будуть знати суму вашого рахунку за комуналку і будуть направляти гроші постачальникам послуг. Чим більше розмір субсидій, тим більшу кількість платежів вона буде покривати. А залишок українцям доведеться заплатити самим.
Сім'ям більше не треба щомісяця платити окремо за кожний вид комуналки. Держава через «Ощадбанк» оплачує частину рахунків, в межах виділеної субсидії, а сім'ї вже самі будуть доплачувати другу частину рахунку. Українцям буде приходити SMS-повідомлення від банку про те,скільки залишилося доплатити.
З 1 травнямонетизація субсидій в Україні торкнеться тих, хто отримує субсидію не перший рік. Всім одержувачам субсидій (крім тих, хто звернувся за не вперше в 2019 році), потрібно у травні подати декларацію про доходи та заяву на монетизацію в своє управління соцзахисту.
Читайте такожУ Мінсоцполітики назвали рядка початку монетизації субсидій
Після цього на кожну заяву відкривається рахунок у банку. Субсидії будуть направлятися на оплату тепла, електроенергії, води і газу. «Ощадбанк» кожен місяць буде надсилати SMS про надходження субсидії та її залишок. Коли опалювальний сезон вже закінчиться, невикористані гроші перерахують на рахунки отримувачів субсидій, які "Ощадбанк" відкриє автоматично.
Постачальники комуналки самі будуть формувати платіжки, а банк перерахує субсидію. В особистому кабінеті можна буде перевірити розмір субсидії, оплачені послуги та залишок на рахунку.
З 1 жовтня монетизація в Україні запрацює повністю - кожен субсидіант буде отримувати за результатами опалювального сезону готівкою все, що було зекономлено.
У бюджеті на 2019 рік на виплату субсидій закладено 55 мільярдів гривень на виплату субсидій. В уряді вважають, що цього буде достатньо, проте не варто забувати і про підняття тарифів на газ.
Крім субсидій, з 1 травня 2019 року українці можуть отримувати компенсацію за неякісні комунальні послуги. Уряд навіть розробив спеціальний акт-претензію і заснує перевірки якості комунальних послуг.
Українці зможуть вимагати проведення перевірок якості ЖКП та отримувати відшкодування. Це буде стосуватися водопостачання, водовідведення, тепла, гарячої води, вивезення побутових відходів та управління багатоквартирним будинком.