Верховна Рада України прийняла в цілому проект постанови "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" (реєстр. №12043), відповідно до якої назви 327 населених пунктів змінено.
Як повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України, за відповідне рішення проголосувало 281 народний депутат України. Зокрема, дерусифіковано 10 міст.
Так, на Дніпропетровщині місто Новомосковськ перейменовано на Самар; а місто Першотравенськ - на Шахтарське.
На Луганщині місто Первомайськ Алчевського району перейменовано на Сокологірськ; Молодогвардійськ - на Отаманівку; Сєвєродонецьк - на Сіверськодонецьк.
На Львівщині місто Червоноград стало Шептицьким. На Сумщині місто Дружба Шосткинського району перейменовано на Хутір-Михайлівський.
На Харківщині місто Красноград перейменовано на Берестин; а Первомайський Лозівського району - на Златопіль. Крім того, на Черкащині місто Ватутіне Звенигородського району перейменовано на Багачеве.
Водночас, було дерусифіковано 56 селищ та 261 село.
Ще змінено назви чотирьох районів:
- Новомосковський Дніпропетровської області - на Самарівський;
- Сєвєродонецький Луганської області - на Сіверськодонецький;
- Червоноградський Львівської області - на Шептицький;
- Красноградський Харківської області - на Берестинський.
Відповідне перейменування населених пунктів та районів відбулося через те, що їхні назви містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови, та у зв’язку з необхідністю приведення їх назв у відповідність із вимогами закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".
Перейменування українських міст
Як повідомляв УНІАН, раніше у парламенті планували перейменувати понад 300 населених пунктів, зокрема розглядали перейменування таких міст як Павлоград, Южне, Южноукраїнськ та Синельникове, але відповідні рішення ще не ухвалені.
Раніше розповідалось, що у Новомосковську стався скандал через перейменування - містянам не сподобалась запропонована назва.