
82% українців вважають, що Україна, попри все, має продовжувати боротьбу з Росією. Такі дані опитування громадської думки, проведеного упродовж 12-22 березня 2025 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
На запитання "А якщо США остаточно припинять будь-яку підтримку України, то який варіант буде кращим для України?" 82% відповіли, що потрібно продовжувати боротьбу за підтримки європейських союзників для досягнення "може, і не повністю справедливого, але прийнятного миру".
При цьому 8% вважають, що треба йти на перемовини з РФ і погоджуватись на будь-які російські вимоги, а ще 10% - не змогли відповісти.
У всіх регіонах абсолютна більшість - від 78% на сході до 83% на заході - вважає, що, попри все, Україна має продовжувати опір і не йти на капітуляцію.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що дані опитування свідчать, що серед українців є однозначний консенсус проти миру на будь-яких умовах (і, звісно, проти капітуляції).
"Пріоритет на цей момент - надійні гарантії безпеки. І українці готові продовжувати всенародний опір, поки Україна не отримає прийнятний мир", - зазначає він.
Довідка
Упродовж 12-22 березня 2025 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус", до якого за власною ініціативою додав запитання про сприйняття пропозиції про тимчасове припинення бойових дій з Росією. Опитування проведене методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна Україні територія.) Було опитано 1326 респондентів.
Припинення вогню в Україні: як діє Трамп
Як повідомляв УНІАН, 11 березня 2025 року Україна та США після спільної зустрічі запропонували Росії призупинення вогню на 30 днів без попередніх умов.
Видання Politico пише, що президент США Дональд Трамп уявив себе арбітром і зосередився тільки на тому, щоб укласти мирну угоду між Україною і РФ, але при цьому демонструє різний підхід до сторін: тиск на вразливішого союзника Україну і м'яке вмовляння агресора в Москві.
Зазначається, що Україна, яка залежить від військової допомоги США і Європи, перебуває у слабшому становищі, але Трамп зробив низку речей, щоб ще сильніше послабити позицію України. Зокрема, на деякий час було призупинено допомогу США Україні.