"Флеш" сказав, хто був обізнаний про проведення операції в Курській області РФ / колаж УНІАН, фото DeepState, скріншот

На сьогоднішній день операція ЗСУ в Курській області РФ рухається за тим планом, як це було задумано, стверджує військовий експерт, фахівець у галузі радіоелектронної боротьби Сергій Бескрестнов ("Флеш"). Про це він сказав в ефірі Radio NV.

"Ця операція була проведена в цілковитій тиші. Дуже мало хто знав про неї, і зокрема з високого командування. Не буду приховувати, у нас багато звідки "тече", і ця інформація була проведена максимально безпечно. Відповідно, операція стала максимально несподіваною для нашого противника. Тільки в цьому був успіх. І досі не знають усього задуму. І ніхто не може давати жодних оцінок, не може аналізувати ситуацію. Тому що все це можна робити, бачачи весь розклад – розклад сил, знаючи повний задум. Усю цю ідею знає тільки лише верхівка ЗСУ, яка планувала цю операцію. І наразі я можу сказати, що вона рухається за тим планом, як це було задумано", – зазначив "Флеш".

За його словами, дуже допомогло в операції те, що вдалося приглушити зв'язок противника в Курській області. Це дезорієнтувало ворога.

Відео дня

"Багато російських пабліків починають фантазувати, намагаючись приховати свій явний провал, і шукають причини, на які можна послатися. Повідомляють, нібито в української сторони "є секретні комплекси придушення РЕБа, дали їх НАТОвці, ось у цьому їхній успіх". Я просто наведу контраргументи. Насправді успіх не тільки в якихось секретних скорольних НАТОвських комплексах", – підкреслив "Флеш".

Він пояснив, що хороший військовий зв'язок має певні атрибути. І в першу чергу, це можливість шифрування.

"Ми використовуємо "Моторолу" в нашій основі, яка підтримує шифрування... Крім того, у нас є військові радіостанції "Харріс" наприклад. Російська Федерація має радіостанції "Азар", вони зробили на них ставку. Але потім виявилося, що це був великий розпил грошей. І ось начебто радіостанції у них є, але немає найважливішого елемента, без якого не можуть працювати радіостанції, – це ретранслятори... Щоб якось вийти з цієї ситуації, вони піднімали ці радіостанції на повітряних зміях, щоб хоча б зробити зв'язок не на 3 км, а на 10-15 км. І коли вони зрозуміли, що у них провал із військовим зв'язком, почали закуповувати китайські радіостанції такого ж стандарту, як використовуємо ми. Тільки ми використовуємо дорогий якісний зв'язок "Моторола", а росіяни купують Китай", – розповів військовий експерт.

За його інформацією, зі зв'язком "Моторола" були в РФ лише підрозділи ПВК "Вагнер".

"У Курській області був такий самий зв'язок, тільки аналоговий. На ньому працювали строковики, прикордонники. Тому що ніхто не очікував, що бойові дії перенесуться на територію Курської області і доведеться теж користуватися секретним зашифрованим зв'язком. Вони весь свій зашифрований зв'язок віддали по фронтах, де йдуть активні бойові дії, залишивши території зіткнення з Україною без шифрованого стійкого зв'язку, чим ми і скористалися. Придушили ці радіостанції, зокрема перехопили ці радіостанції", – сказав "Флеш".

Він додав, що росіяни продавали ці радіостанції "Азарт" самі собі по 20-30 тис. доларів за штуку, при її собівартості близько тисячі доларів.

"Я дуже радий, що завдяки їхній корупції ми зараз опинилися у виграшній ситуації. До речі, 30 тис. – це ціна найпередовіших американських розробок", – зазначив "Флеш".

Також він сказав, що щойно почалися активні дії на Курському напрямку, частину БПЛА з напрямку Сумської області росіяни зняли і перекинули туди. Тобто ресурс безпілотників у ворога теж обмежений.

"Це дуже велика рідкість, що вздовж нашого кордону, вздовж наших тилів ми не бачимо розвідників 24/7 у небі. Буквально кілька Zala, "Суперкамів" я спостерігав за пару днів. Це дуже мало", – прокоментував Флеш.

Операція ЗСУ в Курській області

Як повідомляв УНІАН, раптова атака українських військ на Курську область, яка розпочалася 6 серпня, шокувала главу Кремля Володимира Путіна і військове керівництво країни-агресорки. Збройні сили України невпинно тиснуть на противника дронами, ракетами та артилерією. Росіяни були змушені подумати про перекидання підкріплення, але поки що це їм не допомогло.

РФ визнала втрату 28 населених пунктів Курщини. Але український моніторинговий проєкт DeepState повідомляє, що насправді таких населених пунктів значно більше. За підрахунками аналітиків, на поточний момент орієнтовно 44 населені пункти Курської області були деокуповані від військ путінського режиму Збройними силами України. Статус ще 10 населених пунктів залишається під питанням. І це за консервативними оцінками, кажуть експерти.

Тим часом головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що під контролем ЗСУ перебуває близько 1000 квадратних кілометрів території РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: