За словами Івана Тимочка, розподіл коштів для армії будуть готувати компетентні особи / фото УНІАН

Палата представників Сполучених Штатів Америки 20 квітня ухвалила законопроект про допомогу для України. Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко розповів 24 каналу, чи достатньо виділених коштів для того, щоб українські військові могли планувати контрнаступальні дії.

"Це мені дуже складно сказати. Під що реально закладаються видатки знає лише командування, а ми знаємо тільки загальні цифри", - наголосив він.

За його словами, загальний обсяг боєкомплекту або всієї номенклатури зброї у публічному просторі ніхто не буде знати. Він додав, що тільки після того, як обіцяне озброєння буде надходити до України, на Ставці Верховного Головнокомандувача ЗСУ ухвалюватимуть рішення, чи починати контрнаступ, чи нарощувати резерви або ж посилювати захисні споруди та навіть проводити військові операції на території РФ. Зокрема йдеться про знищення військових заводів противника або нафтопереробних станцій. 

Відео дня

"Це готуватимуть відповідальні компетентні особи, а ми вже будемо дізнаватися постфактум. І це правильно, адже чим більший режим таємності щодо підготовки таких операцій, тим краще", - підкреслив Тимочко.

Військовослужбовець додав, що про підготовку ЗСУ до контрнаступу буде знати лише вузьке коло людей, яке готуватиме наступальні операції. В разі того, якщо на якомусь з напрямків фронту інтенсивність ворожої армії буде йти на спад, то там українські воїни завдаватимуть сильніших ударів та готуватимуть прорив лінії фронту.

Також відомо, що Європейський Союз надасть Україні додаткові кошти, а саме близько 50 млрд євро. Крім того, деякі країни, серед яких Північна Корея, Нідерланди та Японія зобов'язалися фінансово допомагати ЗСУ.

"Це теж додаткові кошти, які будуть використовуватися, чи на забезпечення підготовки інфраструктури, чи особового складу, чи навіть на додаткові закупівлі озброєння", - запевнив Тимочко. 

Допомога Україні від США: останні новини

Як повідомляв УНІАН, 20 квітня Палата представників США схвалила законопроект про допомогу Україні, в межах нього було виділено 61 млрд доларів, проте не всі кошти буде передано нашій державі. 

Загалом гроші буде розподілено таким чином: 

  • 23,2 мільярда на закупівлю для армії США оборонних товарів на заміну тим, які передаються Україні, а також на оплату оборонних послуг, наданих Україні;
  • 23,2 мільярда на закупівлю зброї безпосередньо для України; 
  • 11,3 мільярда на поточні військові операції США в регіоні;
  • 13,8 мільярдів на закупівлю передових систем озброєнь, оборонних виробів та оборонних послуг;
  • 26 мільйонів на фінансування системи нагляду та контролю за допомогою та обладнанням, що надаються Україні.
  • 7,85 мільярдів на пряму фінансову допомогу державному бюджету Україні (президент США матиме право списати половину цього боргу).

Своєю чергою колишній голова СБУ Микола Маломуж заявив, що коли Україна отримає довгоочікувану допомогу від США, то, ймовірно, ЗСУ зможуть перейти від оборони до проведення наступу у другій половині літа. Таким чином він прокоментував вплив допомоги на хід війни

"Системних резервів для наступу на чотирьох напрямках у них (росіян -УНІАН) немає. Україна навпаки, має добрі перспективи успішно тримати оборону. І, ймовірно, до кінця літа підготувати наступальні операції", - зауважив Маломуж. 

Вас також можуть зацікавити новини: