
Наразі зарано казати, що спецоперація ЗСУ на Курщині згортається. За словами голови ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, достеменне її призначення невідоме, а росіяни свої дії супроводжують масованою інформаційною кампанією. Як заявив Тимочко в ефірі Новини.LIVE, ймовірно, на цю "кампанію" повинен був накластися вихід противника з газової труби у Суджі, щоб "підтвердити перемогу" ворога.
Військовий додав, що бойові дії в Курській області РФ підрозділами ЗСУ здійснюються у мобільному форматі, чітких ліній бойових зіткнень там майже немає. Проте є території, які час від часу переходять від ЗСУ до росіян, та навпаки.
"Курщина досить таємна, обмежена інформаційно зона та це правильно, бо ми перебуваємо на території противника, проводимо військову операцію на території противника та, звісно, додаткових засобів, важелів, інфовпливу не варто їм давати. Але є й друга сторона медалі - дійсно й противник, й ми намагаємося знищувати один одному логістичні шляхи", - сказав Тимочко.
За його словами, зрозуміло, що противник накопичив військовий потенціал на цьому напрямку. Зокрема, на Курщині наразі перебуває близько 60-70 тисяч росіян та близько 10 тисяч північних корейців.
"При цьому північні корейці зараз там, як правило, за різними родами військ. Тобто, там є й механізовані (підрозділи - УНІАН), й інженери, зв’язківці... Тобто, ми можемо говорити, що там діють, якщо не повнокровні механізовані бригади, то полки - так точно. Це означає, що дійсно противник там намагається підійти до ситуації дуже серйозно, але всі свої військові операції він намагається проводжувати інформаційним нагнітанням", - запевняє військовий.
За його словами, саме через це з’являється суперечлива інформація, наприклад, про прориви противника, про те, що він зайшов в тил ЗСУ тощо. Відповідним підтвердження цієї інформації мав статися вихід росіян з газової труби в Суджі. Як вважає Тимочко, тоді б все "наклалося чітким пакетом" - нібито, росіяни перемогли. Він впевнений, це була більш інформаційна кампанія.
"Але треба розуміти, що ЗСУ перебувають там, тримають плацдарм в декілька сотень квадратних кілометрів..., звичайно нашим військовим там надзвичайно важко", - додав Тимочко.
За його словами, зараз також не можна казати, що Курська операція вже видихнулася, чи виконала свої плани.
"По-перше, ми не знаємо задумів Курської операції. Те що озвучено, це відтиснення армії РФ від наших кордонів, здобуття досвіду військових операцій на території противника, перенесення війни на територію противника з всіма її наслідками - руйнуваннями, загибеллю противника, знищенням їхньої логістики, збільшенням зони ураження території РФ, підриву іміджу тощо", - пояснив голова ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Він наголошує, що насправді Україна статусу цих земель не визначила, заявлено лише те, що це - території, де ми ведемо бойові дії з російською армією. За словами Тимочка, коли дійсно війна закінчиться, як така, буде озвучено у публічному просторі задуми Курської операції, її хід, перебіг подій й підсумки, от тоді за можна буде казати про її результативність, чи провал.
"На даному етапі Курська операція виконує ряд задач, та казати, що вона згорнута чи згортається, це дуже поспішні висновки", - підкреслив військовий.
Курська операція - останні новини
Нагадаємо, 8 березня Reuters повідомив, що тисячі українських військових у Курській області майже оточені росіянами, що стало серйозним ударом по планах України використати свою присутність там як важіль тиску на Кремль на переговорах. Небезпечна ситуація для України склалася після того, як США призупинили обмін розвідданими з Києвом. Ця ситуація підвищує ймовірність того, що ЗСУ можуть бути змушені відступити в Україну або ризикують бути захопленими чи вбитими.
Наступного дня повідомлялося, що Росія використала газопровід, щоб завдати несподіваного удару по українських військах на Курщині. Зокрема, у неділю російські сили розпочали штурм міста Суджа після того, як спецназ проникнув на позиції українських підрозділів через газопровід, використовуючи цей маневр у межах масштабного наступу.