Військовий оцінив проблему "примусової мобілізації" в Україні/ Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Ветеран російсько-української війни Гліб Стрижко, який пройшов полон після оборони Маріуполя, розповів про ставлення до мобілізації. В інтерв'ю РБК-Україна він зазначив, що, коли в країні війна, то кожна людина сама має розуміти важливість підготовки.

"Треба трішечки роздуплитись. Країна в небезпеці. Люди мають принаймні готуватись. Треба собі чітко дати відповідь, що я робитиму, якщо Київ знову оточуватимуть. Якщо людині страшно, то треба попрацювати з тим. Бо в людей якесь уявлення, що вони сьогодні приїдуть в ТЦК, а завтра будуть в окопах штурмувати. Якщо ти фахівець в якійсь сфері, то будеш так само фахівцем в цій сфері у війську", - пояснює він.

Військовий зазначає, що сам робить все від нього залежне для захисту держави, а переконувати і "термосити" інших – не його відповідальність.

Відео дня

"Чому я маю перейматися за те, що хтось боїться? Термосити когось: "Будь ласка, говори українською, не включай дітям російські мультики, піди підготуйся, дізнайся, що взагалі таке турнікет" – це не моя відповідальність. Це відповідальність цієї людини. І коли вона помре, у мене не буде сентиментів, мені трошки сумно стане, що українців на одного менше", - зазначає він.

Він також зауважив, що у питанні мобілізації немає зворотного від держави, зокрема щодо можливої ротації, і це викликає злість військовослужбовців і їхніх близьких.

"Коли жінка, чоловік якої служить, гуляє в парку з дитиною і бачить родину, де гуляє чоловік, дружина і дитина, в неї постає питання, чому зараз та жінка має право бути щасливою зі своїм чоловіком, а вона ні? Через відсутність чесної комунікації назбирується негатив", - каже він.

Мобілізація в Україні - новини

Як писав УНІАН, українська кампанія з мобілізації для поповнення виснажених військ набирає обертів. Вона покликана допомогти заповнити кадрові прогалини на лінії фронту найближчими тижнями, але деякі новобранці фізично, або психологічно не придатні до бойових дій. 

Водночас у нещодавньому інтерв'ю CNN головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що новобранці проходять менше підготовки, ніж хотілося б. За словами Сирського, зараз новобранці проходять один місяць базової військової підготовки, а потім від пів місяця до повного місяця подальшу спеціалізовану підготовку перед тим, як їх відправляють  безпосередньо на виконання військових завдань.

Вас також можуть зацікавити новини: