
Під час передачі озброєння третім країнам, завжди є умови з їхнього використання. Зокрема, наразі Україна не може використовувати американські ракети ATACMS вглиб території Росії.
Про це повідомив в ефірі телемарафону військовий експерт Олександр Мусієнко. "Відповідно, ми маємо узгодити, щоб ця умова була усунута. На це потрібно політичне рішення – завжди застосування зброї містить політичні рішення. Є такі доктрини ядерного стримування у США, які все ще живуть парадигмою Холодної війни, думаю, що Росія – це як СРСР і нічого там не можна вдарити, тому що буде ядерна зброя у відповідь. Однак, ми дуже багато чого спростували. Після цієї війни світ підійде до перегляду ядерних доктрин стримування", – зазначив Мусієнко.
Він також додав, що Україна вже не раз продемонструвала своїми ударами по території РФ, що Москва не буде застосовувати ядерне озброєння.
"Ми завдаємо і будемо завдавали удари та будемо завдавати удари нашим озброєнням. Однак якщо ми поєднаємо дрони, балістичні ракети та крилаті, які розробляє Україна "Нептун" – ми точно будемо проходити ешелоноване ППО ворога, оскільки біля деяких аеродромів воно присутнє. І відповідно будемо мати результат", – додав Мусієнко.
За словами експерта, наразі дискусії стосовно цього тривають. І наразі Україна наближається до того, аби отримати відповідний дозвіл від Вашингтону.
"Багато хто схопився за реакцію Кірбі – радника з питань стратегічної комунікації. Не треба було це так сприймати. Терористична атака ворога була здійснена, коли у Вашингтоні був глибокий ранок. А Кірбі виступав у першій половині дня. Він фізично не міг знати, яка буде реакція. І вони не встигли. А зараз офіційна позиція речників США така, що там розглядають і проводять консультації щодо цього питання. Я думаю, що після сьогоднішньої зустрічі президентів – Зеленського та Байдена – ми почуємо деяку інформацію", – сказав Мусієнко.
Дозвіл на удари західною зброєю по території РФ
Після початку наступу Росії на Харківщині, США дозволилити Україні бити по території РФ американською зброєю. Втім, йшлося лише про територію регіону на північному сході. На думку Defense News, такий дозвіл від США змінив війну, але цього недостатньо.
Після масованого ракетного удару РФ по Києву, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США не змінили позицію щодо зняття обмежень на більш глибокі удари по території Росії.