Управління ескалацією є новим умиротворенням, еквівалентним сумнозвісній Мюнхенській угоді тодішнього прем'єр-міністра Великої Британії Невілла Чемберлена з Адольфом Гітлером. Путіну занадто часто дозволяють займатися публічним управлінням, визначаючи, що є ескалацією, а що ні. Прикладом того, як це працює, є, поточні дискусії щодо використання іранських і натовських ракет. Про це у своїй колонці пише Марк Чемпіон, оглядач Bloomberg Opinion, який раніше очолював стамбульське бюро Wall Street Journal.
"Щоб допомогти Україні зупинити вторгнення Путіна, не перечепившись об ядерний Армагеддон, необхідне управління ескалацією. Просто дуже важко зробити це правильно", - зазначив він.
Автор нагадав, як днями Путін заявив, що НАТО буде безпосередньо воювати з Росією, якщо дозволить використовувати американські та європейські ракети великої дальності проти цілей на російській території. За його словами, підштовхнути США до відповідного рішення може передача Росії іранських балістичних ракет Fath-360.
"Перше, що слід зазначити, це те, що Путін говорив своїй країні, що вона перебуває у стані війни з НАТО протягом багатьох місяців. Інше полягає в тому, що, хоча ризик запуску ним ядерної зброї існує, він залишається далеким. Ядерний удар принесе Росії мало вигод і серйозні наслідки. Те, як використовуються кілька сотень середньо-далеких, нехай і складних, звичайних ракет, не змінює цих основних розрахунків ризику і вигоди", - зазначив Марк Чемпіон.
Він упевнений, що Storm Shadows дозволили б українським силам уражати цілі в Росії набагато швидше, але цих британських крилатих ракет надто мало, щоб змінити хід війни настільки, щоб Путін пішов на "справжню війну" з НАТО. Не станеться цього, навіть якщо США також знімуть обмеження на використання Україною своїх ракет ATACMS, вважає оглядач.
Він додав, що іранські Fath-360 також не особливо вплинуть на поле бою.
"Кожна нова ракета, яку отримує Росія, - погана новина для України. Але єдине справжнє "загострення" тут полягає в тому, що частина далекобійної керованої артилерії, яку використовує Росія, тепер вироблятиметься в Ірані. Те ж саме можна сказати і про використання Україною ракет, вироблених НАТО. Але це не привід вважати, що західний альянс раптово вступив у пряму війну з Росією, як і Київ не перебуває у прямій війні з Іраном", - зазначив Чемпіон.
Нагадаємо, Європейський Союз отримав перевірену інформацію про те, що Іран надав Росії балістичні ракети.
Як заявляв військовий експерт Олександр Мусієнко, рішення про постачання іранських балістичних ракет Росії було ухвалено в серпні. Він також зазначав, що йдеться про передачу саме балістичних ракет малого радіусу дії Fateh.