За словами військового, такий закон може як і збільшити, так і зменшити кількість військових на фронті / фото ua.depositphotos.com

Якщо закон про звільнення від відповідальності дозволить поповнити українські підрозділи на передовій, це однозначно позитивний фактор. Про це в ефірі "24 Каналу" сказав військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв.

"У мене є товариш, який на початку війни сам пішов у військомат. Їх 20 людей пішло у СЗЧ виключно через командира, який знущався над своїми підлеглими. Зараз він реально хоче повернутися, бо знає, що йому нічого не буде", - наголосив військовий.

Водночас він додав, що у цього законопроєкту є й інша сторона медалі, яка може навпаки зменшити кількість військових у складі Сил оборони України. 

Відео дня

"Уявляєте, скільки хлопців у пікселі за 2,5 роки втомилися та спустошилося. Це спричинить хвилю того, що ті, хто мали сумніви - йти, чи не йти у СЗЧ, розуміють, що тепер не буде жодної відповідальності. Вони без рапорта, без відпустки пропаде на 3 місяці - чи не змотивує його піти на цей крок, якщо він знає, що немає жодної відповідальності. Тому ще питання - більше побіжить, чи повернеться. Хлопці за останні пів року в слух проговорювали разів по 10, що все дістало, я розвернуся і піду", - пояснив Ієвлєв.

Повернення із СЗЧ: що треба знати

Раніше в Офісі Генпрокурора пояснили, як військовослужбовець, який самовільно залишив частину, може повернутися на службу в лавах Сил оборони для уникнення відповідальності. Зокрема, військовий повинен звернутися до будь-якої військової частини і подати рапорт на поновлення.

Тим часом у Третій штурмовій розкритикували цей закон, заявивши, що він не допоможе розв'язати проблему СЗЧ в лавах Сил оборони.

"Легше спробувати загасити пожежу новим законом чи створенням якоїсь нової структури типу військового омбудсмена. Неважко піаритись на питанні встановлення чітких термінів служби - особливо, знаючи, що це в нашій ситуації наразі неможливо", - наголосив заступник командира бригади Максим Жорін.

Вас також можуть зацікавити новини: