Чи існує загроза нападу з боку Білорусі / фото ua.depositphotos.com

На цей час на території Білорусі перебувають підрозділи російських військ чисельністю 9 тисяч військових (13 БТГр).

Як розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко, Білорусь продовжує залишатися досить напруженим напрямком для України, однак, формування ударної групи з підрозділів армії РФ на сьогоднішній день там не спостерігається.

Скільки російських військових у Білорусі і де вони перебувають

За його інформацією, російські військові у Білорусі базуються на таких полігонах: Обуз-Лесновский (10 БТГр), Лепельский (1 БТГр), Осиповичский (1 БТГр) і Лосвидо (1 БТГр).

Відео дня

"Але, скажу так, повноцінно їх не можна визначати, як БТГр тому як у них катастрофічна недокомплектація. Наприклад, замість штатних 143 танків вся ця орава має на озброєнні трохи більше 50 танків, а замість 429 ББМ у них їх близько 50! – зазначив експерт. – В основному цей контингент забезпечений автомобільною технікою, а ось з важкої, легкоброньованої, а так само з артилерією у них гострий некомплект. Крім того, Росія з території Білорусі продовжує вивозити боєприпаси і техніку".

Яку кількість військових Білорусь і Росія можуть кинути в Україну

Коваленко додав, що з урахуванням задіяння абсолютно всього умовно боєздатного ресурсу армії Білорусі сумарно ударний потенціал РФ на даному напрямку становить, максимум, 23 тисяч військових (від 23 до 28 БТГр).

"На сьогоднішній день на території Білорусі не проходить формування ударної групи. Я не виключаю, що воно може початися завтра або через тиждень, через місяць або ніколи. Але формування ударної групи це не одного дня справа. Це тривалий, кропіткий процес, який неможливо провести непомітно, і коли він почнеться, ви про це дізнаєтеся. Той ресурс, який присутній на території Білорусі, так, він становить загрозу, як і будь-який інший ресурс ворога. Але в своєму нинішньому складі це більше м'ясо для м'ясорубки і якщо кинути в Україну, то... Білорусь позбудеться своєї боєздатної армії", – резюмував експерт.

Загроза нападу з боку Білорусі: що повідомлялося раніше

Нагадаємо, днями український військовий Валерій Маркус звернувся до жителів Рівненської та Волинської областей (біля кордону з Білоруссю) з рекомендацією за можливості покинути будинок на найближчий місяць.

Радник ОП Олексій Арестович заспокоїв, що на сьогодні немає ніякої безпосередньої небезпеки наступу з Білорусі.

Тим часом з'явилася інформація, що громадяни Білорусі почали отримувати повістки з вимогою прибути до військкомату.