Українські FPV-дрони на оптоволокні стали бити вдвічі далі, - Федоров

Україні за три місяці вдалося збільшити вдвічі норму відстані ураження дронів на оптоволокні - нині вона становить понад 40 км. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр України - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі, кажучи про розвиток вітчизняних оптоволоконних дронів.

"Три місяці тому ми тестували дрони на оптоволокні з дальністю до 20 км. Сьогодні це вже рішення, здатні вражати ворожі цілі на відстані більш ніж 40 км. Це результат системної роботи: зворотний зв’язок від військових, унікальні технологічні рішення від розробників, координація і підтримка від Brave1", - написав міністр. 

Він зауважив, що оптоволоконні FPV-дрони дають перевагу там, де звичайні рішення вже не працюють. Так, в умовах радіоелектронної боротьби вони залишаються на зв’язку, адже сигнал передається через кабель, який неможливо заглушити чи перехопити. Це означає стабільне керування, чітке відео та точні удари по ворогу.

Відео дня

"Ураження на глибині 40+ км стають новою нормою для дронів на оптоволокні. Розвиваємо технологію, яка прицільно й безпомилково знищує ворога", - підкреслив Федоров.

Дрони на оптоволокні - важливі новини

Як повідомляв УНІАН, минулого місяця Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зазначав, що наразі у російських загарбників перевага у виробництві дронів на оптоволоконному керуванні, але Україна наздоганяє їх. Він зауважив, що вже є достатньо виробників в Україні, які виготовляють дрони з 20-кілометровим оптоволоконним кабелем.

За словами Сирського, у виробництві дронів на оптоволоконному керуванні у Росіян є перевага і в кількості, і в дальності їхнього застосування. Але й Україна має вже приклади, коли дрони на оптоволокні літають на відстань до 40 кілометрів.

У травні міноборони України повідомило, що завершено кодифікацію лінійки українських оптоволоконних дронів, які є стійкі до дії засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) — Хижак REBOFF. Вказані дрони мають котушки з оптоволокном довжиною від 10 до 20 км. Розробка українських оптоволоконних БпАК розпочалася у 2023 році як відповідь на запити українських військовослужбовців. 

Вас також можуть зацікавити новини: