За останнє десятиліття ВМФ РФ отримали 40 надводних кораблів і 24 підводні човни / фото УНІАН

Військово-морський флот Росії має отримати цього року близько 50 кораблів різних класів. Але суднобудівна галузь РФ потерпає як від санкцій, так і від браку кваліфікованих працівників.

Видання defense news пише, що загалом, за даними Мінпромторгу, за останнє десятиліття ВМФ РФ отримали 40 надводних кораблів і 24 підводні човни.

У 2023 році ВМФ отримали три підводні човни: атомний "Імператор Олександр III" класу "Борей-А", атомний "Красноярськ" класу "Ясень" і "Можайськ" класу "Кіло".До складу флоту також увійшли сім надводних кораблів: фрегат "Адмірал Головко", корвети "Меркурій" і "Різкий", ракетні кораблі "Циклон" і "Наро-Фомінськ", мінний тральщик "Лев Чернавін" і відремонтований фрегат "Неустрашимый".

Відео дня

Як Росії вдається будувати судна

За словами Павла Лузіна, експерта з питань оборони Росії з вашингтонського Центру аналізу європейської політики, цього року очікують на надходження чотирьох підводних човнів і 12 надводних кораблів, а також низки допоміжних суден - буксири, балкери, навчальні, гідрографічні, рятувальні та постачальницькі судна та інші малі судна.

Євтухов пояснює великий обсяг очікуваних поставок успішними зусиллями Росії із заміни компонентів, заблокованих міжнародними санкціями, зокрема налагодженням власного виробництва. Однак застарілі або низькоякісні технології в результаті впливають на надійність кінцевого продукту, каже Лузін.

Проте джерело у військово-морській галузі Росії повідомило, що Міноборони загалом задоволене роботою з будівництва підводних човнів. Проте у виробництві надводних кораблів залишаються недоліки, а терміни здачі регулярно переносяться.

Емма Райман, політик із Санкт-Петербурга, заявила, що "проблеми ВМФ пов'язані з тим, що військово-морська галузь потребує значних фінансових вкладень, а бюджетні обмеження можуть впливати на швидкість і масштаб будівництва нових кораблів".

Зі скрипом, але будівництво йде

Завод "Северная верфь" мав передати ВМФ фрегат "Адмірал Ісаков" у 2022 році, але терміни перенесли на грудень 2025 року. Крім того, до кінця 2022 року на озброєння мав надійти корвет "Моторний", але через пожежу термін здачі перенесено на 2025 рік. Також два корвети класу "Стерегущий" мали здати 2018 року, але поки тільки один передали і то 2023 року.

Завод "Адміралтейські верфі" також мав передати патрульний корабель 2020 року, але тепер очікується, що це станеться цього року.

Щодо суднобудівного заводу "Янтар", то він мав передати великі десантні кораблі "Володимир Андрєєв" і "Василь Трушин" приблизно у 2023-2024 роках, але терміни перенесли на 2025-2026 роки.

На "Східній верфі" мали побудувати два корвети класу "Каракурт" і малий танкер, але на тлі фінансових проблем у серпні 2023 року за справу взявся Амурський суднобудівний завод.

Брак інженерів і фахівців у вітчизняному суднобудуванні також гальмує будівництво, каже Райман, а Лузін зазначає, що не вистачає навіть персоналу для екіпажів кораблів.

Україна знищує флот РФ - останні новини

На початку вторгнення у 2022 році російський флот мав близько 80 бойових кораблів, зокрема великі бойові кораблі, десантні судна, підводні човни, патрульні катери і тральщики.

Україна вразила чимало кораблів Чорноморського флоту РФ, включно з підводним човном. Не маючи власних військових кораблів, українські сили покладаються на безпілотні морські дрони та протикорабельні ракети великої дальності, щоб завдавати ударів по військово-морських силах Росії.

Вас також можуть зацікавити новини: