Сили оборони України мають значні успіхи у розвитку використання FPV-дронів на полі бою – зокрема, у боротьбі з ворожими розвідувальними безпілотниками.
Водночас, як зазначає Defence Express, "безпілотні" технології активно розвиваються й на землі – ЗСУ мають широку номенклатуру різних за характеристиками та призначенням роботизованих наземних платформ, які вже не перший місяць використовуються безпосередньо на полі бою.
Зокрема, активного поширення набули такі собі "роботи-заміновувачі", багаторазові платформи для встановлення мін з метою уразити ворожу живу силу або ж озброєння та військову техніку.
Як зазначають аналітики, у мережі з’явилося кілька епізодів, як 23-й окремий стрілецький батальйон експлуатує на полі бою невеликого наземного дрона-заміновувача, який залишає російським військовим "сюрпризи" в посадках.
Випадки зафіксовані у напрямку Торського, що в Донецькій області - у першому епізоді на міну "напоролися" двоє росіян, результат не демонструється, але щонайменше ворожі військові отримали поранення.
А от у другому випадку була уражена група окупантів. В обох епізодах дрон успішно залишив міну на визначеній позиції та покинув місце виконання завдання.
"Загалом наземні роботизовані платформи - це ще один напрямок озброєння, який набуває активного поширення саме на полі бою в Україні, як це раніше було з безпілотними літальними апаратами". – зазначають аналітики.
Дрони у війні з Росією
Як повідомляв УНІАН, 31 липня двокілограмовий український дрон "приземлив" 12-тонний російський вертоліт. У ЗМІ спочатку заявляли, що це був Мі-8.
Зазначалося, що один із безпілотників, дистанційно керований оператором із гарнітурою віртуальної реальності, збив російський гелікоптер. Очевидно, таку атаку українці реалізували вперше. На кадрах, які поширили соцмережі, видно, як під Донецьком на окупованому Росією сході України горить гелікоптер.
Згодом у роспабліках повідомили, що на борту збитого військово-транспортного гелікоптера загинули 20 російських окупантів.