Китайські супутники конкуруватимуть зі Starlink Ілона Маска/ Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Цього тижня Китай зробив великий крок уперед у своїх спробах створити конкурента супутників Starlink компанії SpaceX, запустивши перші з тисяч супутників, які, як він сподівається, транслюватимуть широкосмуговий інтернет із космосу.

Як пише CNN з посиланням на державні ЗМІ Китаю, перші вісімнадцять супутників проєкту Qianfan (Космічне вітрило) були виведені на низьку навколоземну орбіту 7 серпня.

Поки що лідером у сфері послуг супутникового інтернету є Starlink, який має понад 6 000 супутників на орбіті та планує збільшити їхню кількість до 42 000, і очікується, що найближчими роками він залишиться домінуючим гравцем.

Відео дня

Однак, як пише CNN, за даними державної мовної компанії CCTV, до кінця 2025 року угруповання Qianfan має зрости до більш ніж 600 супутників, а до 2030 року планується створити понад 14 000 супутників, що забезпечують широкосмуговий доступ до Інтернету в усьому світі.

При цьому проєкт Qianfan є одним із трьох великих китайських проєктів, у рамках яких планують вивести на низьку навколоземну орбіту (не більш ніж 1200 миль над планетою) приблизно 40 000 супутників у так звані мегаконстеляції - мережі із сотень або тисяч орбітальних супутників.

На думку експертів, контроль над угрупованнями широкосмугових супутників може бути корисним для Китаю, давши змогу його компаніям пропонувати послуги всередині країни і в усьому світі, зміцнюючи водночас дипломатичний вплив Пекіна, контроль над потоком даних і національну безпеку.

Космічна програма Китаю

Раніше у США заявляли, що Китай маскує свою військову присутність у космосі за допомогою цивільних програм.

Пекін сподівається відправити пілотовану місію на Місяць до 2030 року і планує побудувати базу на поверхні Місяця.

При цьому в NASA заявляли, що Китай може претендувати на частину космічного простору як на власну територію, якщо він першим висадиться на Місяць.

Вас також можуть зацікавити новини: