Льотчиця-випробувачка Монесса Балцхісер із позивним "Сирена", яка пересіла з F-16 на новий винищувач-невидимку F-35, розповіла, що це зовсім інший досвід, передає Business Insider.
Зазначається, що вона літала на F-16 протягом 13 років і брала участь навіть у кількох бойових вильотах.
"Найбільшою зміною" під час переходу на новий F-35 для льотчиці, за її словами, став величезний обсяг інформації, що надається пілоту. За її словами, у F-16 "була частина цієї інформації, але вся вона відображалася на кількох різних дисплеях або в різних форматах".
"Раніше пілоту доводилося розраховувати, як використовувати певну тактику або інтерпретувати представлений бойовий простір у голові, але F-35 робить усе це за пілота, даючи йому змогу більше концентрувати свої зусилля на більш загальній картині місії", - ідеться в статті.
А ось "найбільшим сюрпризом" F-35 льотчиця назвала його засоби управління польотом у сценаріях із низькою швидкістю. Винищувач п'ятого покоління оснащений кращим набором датчиків, ситуаційною обізнаністю і можливостями об'єднання даних, ніж F-16. Ці передові можливості дають йому змогу виступати не тільки як винищувач.
Перевага F-16 завжди полягала в його швидкості та кутовій швидкості повороту, зазначила льотчиця:
"Однак усі засоби управління польотом і комп'ютер, який керує управлінням польотом на F-35, дають мені змогу перехоплювати повільну, низьку Cessna, що летить зі швидкістю 80 вузлів, і високо летить, швидкий літак, що летить зі швидкістю 1,2 Маха".
Балцхісер зізналася, що ця корисна можливість і великий кут атаки, який може виконувати F-35, застали її зненацька.
Як F-35 могли б вплинути на війну в Україні - думка
Якби Україна гіпотетично отримала найкращий американський винищувач F-35, українська авіація могла б діяти як наступальна сила, а не лише оборонна, зазначив колишній офіцер армії США, військовий аналітик Брент Іствуд.
На його думку, українська військова авіація чудово показала себе у війні з РФ, але українці ніколи не домінували в повітрі. Основною причиною цього експерт вважає застарілість літаків, які є на озброєнні ЗСУ. Навіть отримані від партнерів F-16 представлені старими версіями, які не можуть вести вогонь сучасними ракетами великої дальності.