
Журналістка білоруського телеканалу «Белсат ТВ» Аліна Ковшик просить не називати чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка «бацькою».
В ефірі «Україна 24» вона пояснила, що в країні його так давно ніхто не називає.
«Просила б не називати Лукашенка «бацькою», бо він нам ніякий не «бацька». Це принципова позиція більшості білорусів. Не вірте чуткам, які до вас доходять. Фактично був момент, коли Лукашенка називали «бацькою», щоб підкреслити його вплив на людей, що він нам усім «бацька». Це вже давно не так, його так не називають», - заявила журналістка .
Вона розповіла, яким словом сьогодні білоруси називають Лукашенка.
«Зараз його скоріше називають «дідом». А щодо мітингів прихильників (Лукашенка – ред.), ми у редакції жартували, що цей хештег #ябатька, який був написаний через «т» з м'яким знаком – ніколи білорус так не напише. Це була піар-компанія, спланована з Москви, московськими піарниками, які зовсім не розуміють білоруської мови і що білорус ніколи не напише «бацька» через «т», - зазначила Ковшик.
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради - Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 30 серпня під час "Маршу миру і незалежності" знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.