Вночі проти 1 травня протести у Грузії не вщухали та набирали обертів / скриншот

У Грузії під час масових протестів силовики побили очільника найбільшої опозиційної партії країни "Єдиний національний рух" Левана Хабеішвілі, а також лідера політичного об'єднання "Громадяни" Алеко Елісашвілі під час акції протесту проти закону "про іноагентів" в Тбілісі. Про це пише "Эхо Кавказа"

Зазначається, що у телекомпанії Formula показали фото Хабеішвілі зі слідами побоїв на обличчі, на ньому можна побачити травми в щелепно-лицьовій частині. Перед його побиттям партія закликала МВС країни забезпечити фізичну безпеку опозиціонера та терміново його звільнити, повідомляє SOVA

"Кілька хвилин тому за особистим наказом Бідзіни Іванішвілі представники російського режиму в Грузії викрали голову "Єдиного національного руху", депутата парламенту Левана Хабеішвілі. В момент затримання він допомагав постраждалому на акції громадянину", - зазначили у заяві партії. 

Травми на обличчі опозиціонера після побиття силовиками / фото "Эхо Кавказа"

Проте опозиціонер записав відеозвернення з лікарні та запевнив, що в цього "нічого не болить". 

"Око, тіло і все минеться, боротьба з путіністами має тривати", - зауважив він. 

Також від дій силовиків постраждав і лідер політичного об'єднання "Громадяни" Алеко Елісашвілі. Його кинули на землю після того, як він підійшов до поліції. 

"Мене теж потягли, але коли я побачив фотографію Левана... Не важливо, яку партію я представляю, не можна так поводитися з депутатом, не можна поводитися з ним як із собакою", - підкреслив він.

Нічні протести у Тбілісі

Своєю чергою кореспондент DW повідомив, що вночі 1 травня на проспекті Руставелі впродовж кількох годин відбувалося протистояння між силовиками та демонстрантами, які звели барикади біля парламенту. Під час протестів спецназівці затримували людей, використовували водомети та сльозогінний газ. За словами журналіста, вночі на проспекті перебувало кілька тисяч людей. 

"За даними агентств, поліція атакувала і представників ЗМІ. Так, агенція AFP повідомляє, що їхнього фотографа побили гумовим кийком, незважаючи на те, що він був чітко ідентифікований як представник преси", - йдеться у повідомленні DW.

Своєю чергою президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка проти правлячої партії, засудила жорсткий розгін акції протесту. 

"Уся відповідальність повністю лягає на уряд. Грузинському народу відмовлено в праві на мирний протест", - зазначила вона в соцмережі X та додала додавши #notoRussianlaw - #НіРосійськомуЗакону.

Крім того, у МЗС Грузії заявили, що 1 травня було затримано 63 учасники акції протесту проти закону про "іноагентів". До будівлі парламенту у Тбілісі вийшло кілька тисяч людей, деякі експерти оцінюють цю цифру у 15 тисяч. 

Бійка депутатів

Також декілька депутатів побилися у парламенті Грузії перед розглядом суперечливого закону про "іноагентів", через що відбуваються протести в країні, повідомляє NewsGeorgia

На відео, яке опублікувала одна з депутаток, можна побачити бійку та штовханину, а також чути гучні вигуки та сварки. 

Реакція ЄС на такі дії

Після того, як силовики у Тбілісі застосували насильство на мітингу проти закону про "іноагентів" у Європейському парламенті закликали ЄС забрати у Грузії статус кандидата на вступ. Про це заявила євродепутат Віола фон Крамон на своїй сторінці у соцмережі X

За її словами, насильство проти мітингувальників у Грузії, які мирно протестували проти закону про "іноагентів", має зіткнутися з чіткими наслідками. 

Віола фон Крамон закликала відкликати у Грузії статус кандидата на вступ до ЄС. Крім того, вона запропонувала зупинити європейське фінансування грузинських проектів, запровадити санкції проти проросійського олігарха та фактичного керівника партії влади Бідзіни Іванішвілі та заборонити в'їзд для депутатів, які голосували за такий закон.

Своєю чергою голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель теж засудив насильство проти учасників мирного протесту у Грузії. 

"Я рішуче засуджую насильство проти протестувальників у Грузії, які мирно протестували проти закону про іноземний вплив", - написав він у соцмережі X

Боррель додав, що Грузія є країною-кандидатом на вступ до ЄС та закликав її владу забезпечити право на мирні протести. 

"Застосування сили для їх придушення є неприйнятним", - зауважив дипломат. 

Протести у Грузії: що відомо

Останнім часом опозиція Грузії почала проводити акції протесту проти законопроекту про "іноагентів" та вимагає від парламенту відкликати його. Вже ввечері 28 квітня на площі Республіки в Тбілісі зібралося приблизно 20 тисяч людей, а саме члени грузинських неурядових організацій, опозиційних партій та прості громадяни, які підтримали таку позицію. 

Відомо, що у парламенті Грузії ухвалили законопроект "Про прозорість іноземного впливу" у першому читанні 17 квітня. Таким чином цей закон зобов'язує неурядові організації та ЗМІ, які мають понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організація, яка відстоює іноземні інтереси. 

Вас також можуть зацікавити новини: