США оголосили про нові санкції проти Ірану / фото ua.depositphotos.com

Міністерство фінансів США запровадилоо санкції проти 10 фізичних осіб, 6 організацій та 5 суден Ірану та Росії, які допомагають озброювати РФ іранськими безпілотниками та балістичними ракетами. Відповідне повідомлення розміщене на сайті Мінфіну Штатів.

Міністерство посилається на причини введення санкцій: наприкінці 2023 року Іран і Росія підписали контракт на постачання сотень ракет. Влітку 2024 року російські військовослужбовці пройшли навчання з використання іранських ракет Fateh-360, а на початку вересня 2024 року Росія отримала першу партію цих ракет з Ірану.

"Сьогодні Сполучені Штати та наші союзники вживають узгоджених заходів у відповідь на безрозсудне рішення Ірану розповсюдити балістичні ракети до Росії для використання в її агресивній війні проти України Іран вирішив посилити свою участь у незаконній війні Росії, і США разом з партнерами продовжуватимуть підтримувати Україну", - заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

Відео дня

Державний департамент США включив до санкційного переліку три організації, зокрема авіакомпанію Iran Air. Компанія транспортувала вантажі від імені Корпусу вартових ісламської революції  і Міністерства оборони Ірану. Іран також завдяки Iran Air надавав послуги з вантажних перевезень до Росії, включаючи постачання електроніки та деталей для літаків.

Як повідомляє Управління з контролю над іноземними активами Казначейства США, під обмеження потрапили судна "Композитор Рахманінов", "Закамськ", "Борис Кустодієв", "Омський-103", "Омський-119", "Порт Оля-3", "Порт. Оля-4", "ВАФА" та "ВАФА-1". Під американські санкції також потрапила російська судноплавна компанія "Трансморфлот" та генеральний директор компанії "Морський торговельний порт Оля" Джамалдін Пашаєв.

Також США ввели обмеження щодо таких фізичних і юридичних осіб:

  • Рухолла Катебі з Міноборони Ірану, який налагоджує контакти з російським урядом;
  • Ебрагім Бахрамі, який організовував навчання російських військових в Ірані;
  • Алі Джа'фарабаді з командування військово-повітряних сил КВІР, який керував запуском супутників в Ірані;
  • Джамалдін Пашаєв - контролює мережу російських судноплавних компаній, які працюють в порту Оля і РФ;
  • іранська транспортна компанія Azadegan, що є афілійованою компанією КВІР, та пов'язані з нею юридичні особи Amad Behineh Saz Engineering Company, Sanjesh Gostar Dana Engineering and Quality Inspection Company і Talieh Sabz Jehan Group Company;
  • голова ради директорів Azadegan Алі Заре, його заступник Голамреза Ейні Саркаллах та в.о. керуючого директора Масуд Нурахмаді;
  • конструкторське бюро Farzanegan Propulsion Systems (Farzanegan) постачало російським виробникам зброї зразки двигунів для підтримки російської розробки крилатих ракет. Хоссейн Пурфарзане, Захра Пурфарзане та Хасан Пурфарзане, які є лідерами або офіційними особами Farzanegan.

Обмеження проти Ірану

Франція, Німеччина та Велика Британія планують скасувати двосторонні угоди з Іраном про авіасполучення. Про це повідомляє The Guardian.

У спільній заяві країн зазначається, що уряди цих країн ухвалили відповідне рішення через експорт Іраном балістичних ракет до Росії, назвавши це "прямою загрозою європейській безпеці". 

Вас також можуть зацікавити новини: