Минуло вже більше тижня після повернення президента Володимира Зеленського зі США, де він презентував свій "План перемоги". Але досі не зрозуміло, наскільки цей план сприйняли у Вашингтоні. Про це пише The Washington Post.
Видання зазначає, що поїздка Зеленського до США, попри усі його зусилля, не викликала резонансу у Вашингтоні. Президент Джо Байден так і не пішов на поступки щодо заборони на глибокі удари по РФ. Натомість сам Зеленський потрапив під "перехресний вогонь" передвиборчої війни між двома кандидатами в президенти.
"Активність Зеленського в США посилила ту неспокійну підвішеність, у якій зараз опинилася Україна — вона покладається на Сполучені Штати як на свого головного союзника, який озброює її проти Росії, але не впевнена, як довго триватиме ця підтримка, оскільки увага до війни зникає на третій рік і з новою ескалацією на Близькому Сході", – пише WP.
Наступного тижня Зеленський матиме ще один шанс представити "План перемоги" на засіданні Контактної групи з питань оборони України в Рамштайні, яке відвідає Байден. Після того, як Зеленський не домігся скасування ракетних обмежень, Київ може отримати якусь іншу допомогу під час конференції в Німеччині, сказав західний дипломат, який говорив на умовах анонімності.
Зокрема, зазначив дипломат, країни НАТО розглядають способи надання Україні більш конкретних кроків для майбутнього членства в альянсі — хоча, ймовірно, все ще недостатньо термінових, про що просив Київ.
Проблемою для українських посадовців є те, що наближення президентських виборів у США — і нова адміністрація незалежно від їх результату — ставить під сумнів майбутню безпекову допомогу Україні. Команда Зеленського намагалася переконати Байдена підтримати "план перемоги" як спосіб зміцнити спадщину Байдена до закінчення його терміну. Але навряд чи Білий дім зараз вживатиме будь-яких непопулярних дій, щоб не поставити під загрозу передвиборну кампанію Камали Харріс, заявили чиновники.
Війна в Україні: стратегічні перспективи
Як писав УНІАН, Захід почав тиснути на Київ, змушуючи до переговорів з РФ. Невдалий візит Зеленського до США був частиною цього розвороту.
Також ми розповідали, що на фронті Україна перейшла до стратегії повільного відступу. Зараз головна увага приділяється не стільки контролю над територіями, скільки знищенню наступального потенціалу агресора.