
Кожна людина, яка коли-небудь шукала роботу, знає, що перш ніж отримати бажану посаду, потрібно поспілкуватися з роботодавцем. Бесіда часто протікає в діловому ключі, але які запитання ставлять на співбесіді і що може спасти на думку тому, хто хоче взяти вас на роботу, передбачити неможливо. Користувачі з мережі розповіли, що запитували в них.
Які запитання на співбесіді можуть поставити - варіанти
Будь-який претендент сам вирішує, що говорити про себе на співбесіді, а що ні. Одні люди вважають за потрібне прикрасити дійсність і дописати в резюме неіснуючий досвід, щоб отримати бажане. Інші кажуть усе чесно, і знають, які запитання поставити на співбесіді роботодавцю, щоб з'ясувати все, перш ніж почати працювати.
Однак ви ніколи не зможете точно дізнатися, які запитання ставити на співбесіді кандидату прийнято в тій чи іншій компанії. Сучасні методики, якими користуються HR менеджери, іноді шокують. Наприклад, не так давно в моду увійшли так звані "стрес-інтерв'ю", де здобувачеві ставлять провокаційні запитання, спілкуються з ним не надто доброзичливо, щоб з'ясувати, як він реагує на напружену ситуацію. Далеко не всім кандидатам подобається такий підхід - багато хто вважає це недоречним і навіть неповажним.
Користувачі Quora поділилися історіями про те, що в них запитували на співбесіді і як вони на це реагували. Користувач під ніком Michael Swedenberg розповів, як одного разу наприкінці співбесіди менеджер з найму відкинувся на спинку стільця, склав руки і, усміхнувшись, запитав: "Скажіть, чому мені не слід наймати хлопця, з яким я проводив співбесіду до вашого приходу?".
Чоловікові довелося задуматися на мить, після чого він сказав. "Не зустрічаючись із цим хлопцем і не беручи з ним інтерв'ю, я не можу скласти обґрунтовану думку. І він подумав, що його запитують, бо хочуть побачити, чи буде він ухвалювати поспішні рішення без фактів.
Менеджер із найму похитав головою: "Це відмовка. Назвіть мені ще одну причину". Тоді чоловік попросив поглянути на резюме того хлопця. Менеджер відмовився давати резюме, але показав супровідний лист попереднього кандидата, приховавши ім'я. Прочитавши перше ж речення, чоловік відповів: "Він робить помилки через неуважність. Він неправильно написав назву вашої компанії". Очі менеджера з найму округлилися, і він сказав: "Що?", потім подивився на лист і сказав, що зустріч закінчено.
За словами чоловіка, він так і не отримав відповіді, і ніхто у відділі кадрів не відповів на його дзвінок. Він навіть не знає, цей лист був справжнім чи підробленим, але каже, що це найдивніша подія на співбесіді в його житті.
Інший користувач під ніком Andy Hill не відповів, чому на співбесіді ставлять дивні запитання, натомість згадав про ситуацію під час навчання. Він пише, що п'ятдесят років тому він був присутній на співбесіді на курс у коледжі. Йому поставили низку запитань, жодне з яких він зараз не може пригадати. Крім одного: "Математика була відкрита чи винайдена?".
Наскільки він пам'ятає зараз, тоді сказав, що її придумали. Можливо, стародавні греки. Досі він й гадки не має, чи була задоволена комісія, що проводила співбесіду, його відповіддю і чи існує взагалі правильна відповідь. Тоді він переймався лише тим, чи візьмуть його на курс, і так - молоду людину прийняли до коледжу.
Кумедно, що п'ятдесят років по тому, він не знає, якою є правильна відповідь, але підозрює одне - комісія, що проводила співбесіду, теж не мала про це ані найменшого уявлення!