
Весь світ зараз переживає непрості часи. А в Україні до проблем війни, корупції, зруйнованих інституцій, карантинної кризи додаються ще й проблеми довкілля.
"Масштабні пожежі, посуха, спад ґрунтових вод, пилові бурі, смог у столиці – ці проблеми стають все більш відчутними для нас. Це вже не теоретичні наукові дослідження або прогнозування, це вже наша нова реальність. І, можливо, – тільки початок. Чи готові ми? І чи є якісь адекватні та ефективні рішення?
Точної відповіді немає ні в кого, але це не привід нічого не робити. Навпаки, саме зараз варто починати пристосовуватися до нових умов", – зазначив тимчасовий виконувач обов'язків голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.
Читайте такожЗа рік збитки від засмічень землі в Україні перевищили мільярд гривень
Він навів список топ-проблем для довкілля, вирішувати які потрібно негайно. Серед них:
- Ухвалення закону про відходи, які повинен запустити ринок, щоб за сміття як за ресурс почали змагатися переробники.
- Підвищення відповідальності за шкоду довкілля, як, наприклад, нещодавно підвищені штрафи за спалювання сухостою. Але покарання за інші порушення залишаються низькими й не змінювалися десятиліттями.
Як зазначив Фірсов, це лише частина проблем, що потребують вирішення.
Він також звернув увагу й на оновлення методик нарахування збитків за забруднення довкілля, оновлення й осучаснення лабораторій.
Як наголосив т.в.о. голови Держекоінспекції, необхідно проводити перевірку підприємств, які мають справу з особливо шкідливими речовинами. Тому що є певні види діяльності, які підлягають ліцензуванню, і їх необхідно перевірити.
За словами Фірсова, зараз варто увімкнути "турборежим", визначити ці проблеми як пріоритетні й невідкладні. Багато рішень вже підготовлені, варто лише їх впровадити та контролювати, підсумував він.