Фестивалі сакури можуть "спізнитися" цього року - вишні відцвітуть раніше очікуваного / фото REUTERS

Через аномально теплу зиму в Японії значно раніше зацвіте сакура – місцевий різновид вишні, що вважається головним символом весни в країні вранішнього сонця. Як пише Independent, деякі сорти сакури вже почали зацвітати.

Видання зауважує, що Японія зазвичай спостерігає пік сезону цвітіння сакури в березні та квітні, коли вулиці великих міст прикрашають красиві рожеві та білі квіти, приваблюючи мільйони відвідувачів до міських парків і садів.

При цьому традиційно першою наприкінці лютого розквітає сакура сорту Кавадзу, яку культивують в однойменному містечку на півдні центральної Японії. Але цього року ці дерева вже випустили квіти ще до середини лютого. Місцеві переймаються, що квіти почнуть опадати раніше звичайного і це зіпсує традиційний Фестиваль Цвітіння сакури.

Відео дня

Але інші, більш пізні сорти сакури, як очікується, цього року теж розквітнуть значно раніше. В Токіо вже заявили, що саме в їхньому місті дерева розквітнуть першими. І хоча для японців це часто є приводом для гордості, цього року раннє цвітіння викликає тривогу.

У 2023 році квіти сакури з’явилися на десять днів раніше, ніж зазвичай, і зрівнялися з ранніми рекордами, встановленими в 2020 і 2021 роках. А тепер, ймовірно буде побито не лише цей рекорд, а й досі недосяжний рекорд 1950-х років. 

Раннє цвітіння сакури очікують через аномально теплу погоду в Японії. У багатьох південних містах температури повітря вже зараз піднімаються до 23-24 градусів тепла, що забагато навіть для досить теплої Японії. Загалом за останній місяць в країні вже встановлено близько 600 температурних рекордів місцевого значення.

Кліматичні негаразди: останні новини

Як писав УНІАН, кліматологи очікують, що літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє. Але після цього станеться "переворот". Незабаром екстремальну спеку може змінити різке похолодання з сильними штормами.

Також ми розповідали, що глобальне потепління вбиває популярний лижний курорт Європи. 40 років тому на горі Бєлашківіца в Боснії успішно провели зимову Олімпіаду, а сьогодні тут змушені скасовувати міжнародні змагання через відсутність снігу.

Вас також можуть зацікавити новини: