До війни частка перевезень яловичини автомобільним транспортом складала лише 22,4% / фото ua.depositphotos.com

Україні за січень-травень вдалось експортувати 9,6 тис. тонн яловичини на суму 38,1 млн доларів, що, відповідно, в 3,6 та в 2,6 рази більше, ніж торік.

Як повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), травень став найбільш результативним, оскільки продано закордон 2,5 тис. тонн, що на 42% більше, ніж у квітні.

Зазначається, що найбільшими імпортерами української яловичини були: Китай – 5,80 тис. тонн, Узбекистан – 1,04 тис. тонн, Азербайджан – 1,06 тис. тонн, Казахстан – 590 тонн.

Відео дня

"З початком повномасштабної війни можливості експортувати м’ясо та м’ясопродукти з України сильно ускладнилися. До війни частка перевезень яловичини автомобільним транспортом складала лише 22,4% (77,6% експортувалось морем). Однак, навіть за таких складних умов, географія постачань не змінилась. Якщо українські експортери будуть продовжувати постачання на тому ж рівні до кінця року, то ми зможемо наблизитись до об’ємів 2021 року", – прогнозує аналітик УКАБ Максим Гопка. 

Водночас, як наголосили в асоціації, для українського ринку яловичини є важливим вихід на європейські ринки збуту, тому що через закриті порти логістика є дуже дороговартісною, що не дає галузі працювати ефективно.

Як зазначають в УКАБ з посиланням на прогноз Європейської комісії, Через те що ціни на яловичину в країнах ЄС знаходяться на високому рівні, споживання цього виду м’яса населенням поступово скорочується, і ця тенденція продовжиться в наступні роки. Передбачається, що виробництво яловичини в 2023 році може скоротитися на 1,6% і це триматиме ціни стабільно високими й надалі. 

Експорт м'яса з України

У 2019 році Україна і Королівство Саудівська Аравія погодили міжнародні ветеринарні сертифікати на експорт української яловичини та продуктів з неї.

У 2020 році Україна опустилася на четверте місце серед експортерів курятини до ЄС.

У липні 2021 року Україна оновила абсолютний рекорд з експорту курятини.

Станом на січень 2022 року Україна майже в півтора рази збільшила імпорт свинини.

В серпні 2022 року Україна почала відновлювати експорт яловичини.

Станом на січнь 2023 року Україна вийшла на експортні ринки 12 країн.

Вас також можуть зацікавити новини: