Умови оплати за газ в рамках річного контракту для споживачів не зміняться / фото УНІАН

Річний контракт на газ, на який будуть автоматично переведені українці з 1 травня, гарантує побутовим споживачам стабільність і незмінність ціни на блакитне паливо протягом року.

Про це у коментарі УНІАН розповів директор великого українського газового Постачальника "ЙЕ енергія", голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

"Для споживачів річний контракт - це стабільність. Адже ми зафіксуємо й озвучимо ціну, тоді люди розуміють, що їхні ризики застраховані. І якщо ціна пішла вгору, то існує гранична ціна, вище за яку споживач платити не буде. Якщо вона пішла вниз, у споживачів завжди є можливість перейти на дешевшу місячну ціну", - сказав він.

Відео дня

Читайте такожЗ травня всіх українців переведуть на річний газовий контракт: що змінитисяЗа словами Компана, річний контракт дозволить споживачам отримати гарантований тариф при високих цінах в зимовий період. При цьому у громадян залишиться можливість повернутися на місячну пропозицію в разі цінового спаду влітку.

"Якщо, наприклад, постачальник озвучив ціну 7 або 8 гривень за кубометр, то у споживача буде ця ціна на весь рік. Навіть якщо в цей час котирування зросли до 9 або навіть 10 гривень за кубометр», - додав він.

Крім того, споживач зберігає право вибрати інший газовий тариф від будь-якого постачальника. Це, своєю чергою, сприятиме розвитку здорової конкуренції між постачальниками на українському ринку та стимулюватиме покращення сервісу та зниження ціни.

Умови оплати за газ в рамках річного контракту для споживачів не зміняться: оплата з відстрочкою до 25 числа наступного місяця залишиться. Це означає, що споживачам не потрібно буде платити за ресурс наперед, якщо вони цього не бажають.

Як повідомляв УНІАН, для запобігання цінових стрибків на газ уряд запропонував зобов'язати постачальників газу з 1 травня перевести всіх побутових споживачів на річний контракт.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зобов'яже всі газопостачальні компанії до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які діятимуть з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.