Фахівець рекомендує захистити від інфікування людей з груп ризику \ фото УНІАН

Інфікуватися коронавірусом можна не лише від близьких рідних, чи в гостях у знайомих, підхопити його можна і в поліклініці чи лікарні. Тому саме у там  потрібно "грамотно розгорнути протиепідемічні заходи", щоб не допустити інфікування.

Таку думку висловив лікар-інфекціоніст Київської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський на сторінці у Facebook.

"В лікарнях дійсно багато і важких "ковідних" пацієнтів. І надходить зараз значно більше, ніж влітку. Люди з серцевими і ендокринними захворюваннями, з ослабленим імунітетом і підірваним здоров'ям - це та основна група, на кого слід звернути увагу. На превеликий жаль, заражаються такі "дідусі" і "бабусі" не тільки під час провідування родичами і сусідами, але часто і в поліклініці, і навіть в інших стаціонарах, звичайних. Ось де потрібно напружити всі вміння і сили, грамотно розгорнути протиепідемічні заходи", - вважає Дубровський.

Читайте такожВ Україні за добу виявили майже 8 тисяч нових хворих на коронавірус, померли 123 людини

Він підкреслив, що це важливо зробити, щоб захистити вразливі групи ризику від зараження коронавірусом в медустановах.

"Щоб люди, які страждають хронічними захворюваннями, не боялися звертатися за допомогою і вчасно вирішували свої проблеми. Ненадання своєчасної допомоги при хронічних хворобах - самий грізний удар по організму. Ковід потім вже стає всього лише останньою краплею", - зазначив фахівець.

На його думку, локдауни, карантини, транспорт за перепустками проблему не вирішують, тому що, в першу чергу, потрібно захищати групи ризику.

Як повідомляв УНІАН, відсьогодні, з 23 вересня, в Україні запровадили обмеження "жовтої зони", що свідчить про погіршення ситуації з COVID-19, попри деякі успіхи з вакцинацією населення.