Заповідник "Тузлівські лимани" / Фото facebook.com/Solomiia Bobrovska

Сьогодні в Одеській області місцеві жителі побили керівництво національного природного парку «Тузлівські лимани», яке проводило інспекцію заповідника.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в соціальних мережах заявив відомий еколог, заступник директора заповідника Іван Русєв, а також ряд громадських діячів.

За його словами, напад стався, коли співробітники заповідника інспектували територію разом з кількома громадськими діячами. Він зазначає, що напад вчинили подружжя Саченко, які, як стверджують екологи, здійснюють незаконну підприємницьку діяльність на 30 га Лебедівського лісу нацпарку.

Зокрема, як зазначив Русєв, подружжя разом з групою зловмисників, які називають себе співробітниками охоронного агентства, напали на керівника нацпарку Ірину Вихристюк, на Русєва та начальника відділу держохорони заповідника Віталія Дімова.

Побили заступника директора заповідника Івана Русєва / Фото facebook.com

Читайте такожНа Одещині озброєні браконьєри напали на співробітника заповідника

«Це відбувалося під час обстеження території нацпарку. Поки наші інспектори вгамовували нападників, Світлана Саченко увірвалася в машину держохорони нацпарку, де сиділа і працювала Ірина Вихристюк, і била її палицею, а також рвала її волосся...», - написав Русєв.

Він пояснює, що громадські та інші працівники заповідника не змогли припинити побиття директора, бо автомобіль обступило «охоронне агентство».

«Ми отримали травми... Дали свідчення поліції, їдемо на судмедекспертизу», - заявив Русєв.

Як повідомив лідер громадської організації «Вуличний фронт» Дем'ян Ганул, в понеділок скоєно напад на команду парку «Тузлівські лимани», яка кілька років бореться проти свавілля на заповідних територіях.

«На цей раз на них чинили фізичний тиск представники охоронної фірми «Транс-Експорт», за вказівкою браконьєра Саченко», - написав Ганул.

Довідка УНІАН. «Тузлівські лимани» — національний природний парк, розташований на території Татарбунарського району Одеської області. Створений 1 січня 2010 року. Площа — 27 865 га. Загальна площа водних дзеркал водойм — 206 кв. км. Система озер, розташованих у парку, має статус водно-болотних угідь міжнародного значення, відповідно до Рамсарської конвенції, з особливим охоронним режимом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram