У Києві жорстко реагуватимуть на порушення правил техногенної та протипожежної безпеки / kyivcity.gov.ua

Так, за результатами обстежень 2018 року, подано до адміністративного суду 163 позовні заяви на часткове призупинення експлуатації об’єктів через порушення, що стосуються заходів протипожежної безпеки.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що 3 лютого київським рятувальникам вдалося ліквідувати надзвичайно складну та масштабну пожежу одного зі складів, на вулиці Червоноткацькій, 69. Знадобилося 11 годин, щоб локалізувати пожежу, яка розповсюдилась на 10,5 тис. кв. м складів, і більше доби для її остаточної ліквідації. До рятувальних робіт задіяли 35 одиниць техніки та 140 осіб, витрачено майже три тисячі тон пального.

Відео дня

«Цієї пожежі та її наслідків можна було уникнути за умови дотримання правил протипожежної безпеки та правильних дій власників. Однак випадки безвідповідального ставлення до протипожежної безпеки значно ускладнює роботу рятувальників», – сказав він.

За інформацією Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у м. Києві, минулого року проведена перевірка у 6,6 тисячі закладах різного профілю. Виявлено більше 45 тисяч порушень, із яких майже половина – це порушення минулих років, що так і не були усунуті. Найбільш значимі недоліки – відсутність системи протипожежної автоматики, несправне протипожежне водопостачання, необхідність ремонту або заміни електропостачання, відсутність шляхів евакуації та засобів пожежогасіння.

«Міська влада закликає не чекати проведення перевірок з боку ДСНС і подбати про захист від пожеж: закупити необхідне обладнання, відремонтувати або прибрати прилади, що можуть спричинити пожежу, звільнити евакуаційні шляхи тощо. В іншому випадку – змушені будемо вживати заходів. Це робитиметься для нашої ж із вами безпеки», – підкреслив Петро Пантелеєв.