Гандзюк померла 4 листопада 20бя УНІАН року

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що голова Херсонської облради Владислав Мангер організував вбивство активістки Катерини Гандзюк через перешкоджання його корисливим інтересам та з метою залякування населення та інших активістів.

Читайте такожМангера доставлять до Шевченківського райсуду для обрання запобіжного заходу - ГПУ

Як передає кореспондент УНІАН, про це генпрокурор повідомив під час брифінгу в Києві.  Луценко розповів про конкретні обставини та схему ключових осіб у справі щодо вбивства Гандзюк, які викладені в підозрі Мангеру.

Відео дня

В ній йдеться про те, що умисел скоєння злочину виник у голови Херсонської облради на початку липня 2018 року.

«Мангер, керуючись особистою неприязню, яка в нього виникла на підставі активної громадської діяльності Катерини Гандзюк, яка в тому числі, публічно заявляла про неприпустимість і корупційність підпалів лісів, які потім використовувалися для особистого збагачення кримінальним середовищем Херсонської області за сприяння окремих представників органів місцевої влади та правоохоронних органів у зв’язку з тим, що Катерина Гандзюк проводила акції протесту та висвітлювала це у ЗМІ, усвідомлюючи, що така критика Гандзюк перешкоджає його корисливим інтересам з метою залякування населення та громадських активістів Херсонської області, які публічно разом з Гандзюк критикували такі дії, вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк у спосіб, який завдасть потерпілій особливих фізичних та моральних страждань», - зачитав Луценко.

Генпрокурор додав, що для реалізації свого умислу Мангер звернувся до раніше знайомих йому Левіна та Ігоря Павловського і запропонував їм знайти виконавців та організувати убивство Гандзюк.

«На вказану пропозицію Мангера і Павловський, і Левін відповіли згодою, відчуваючи свій корисливий інтерес та особисту неприязнь до загиблої. На виконання цього злочинного плану Мангер дав Левіну та Павловському гроші у розмірі не менше 10 тис. грн для придбання необхідних засобів зв’язку та закупівлі знаряддя убивства. Крім того, Мангер узгодив з Левіним і Павловським суму винагороди за вчинення цього злочину, частину яких вони планували передати безпосереднім організаторам та виконавцям», - сказав Луценко.

«У тому числі за здійснення нападу на Гандзюк - не менше $5,6 тис., а іншу частину Левін та Павловський планували залишити для вданого збагачення», - додав генпрокурор.

В подальшому, зауважив Луценко, не пізніше 13 липня 2018 року у Херсоні Левін та Павловський за погодженням з Мангером зустрілися та залучили до свого плану раніше знайомого їм Сергія Торбіна, до якого було доведено план вбивства Гандзюк, способи нападу та суми винагороди за його скоєння.

«В свою чергу Торбін залучив до вчинення нападу з використання сірчаної кислоти з метою умисного протиправного заподіяння смерті Гандзюк з особливою жорстокістю раніше знайомих йому Горбунова, Васяновича, Вишневського, Грабчука», - додав він.

За словами генпрокурора, були відслідковані маршрути пересування Гандзюк, місце її проживання, було закуплено кислоту, було створено групу абонентів у мережі.

31 липня 2018 року, зазначив Луценко, Торбін, Грабчук, Горбунов, Васянович, Вишневський, діючи за попередньою змовою, здійснили напад на Гандзюк.

«Не пізніше 4 серпня Павловський з відома Левіна передав Торбіну $4 тис. за вчинення посягання на життя Гандзюк та дав вказівку всім учасникам нападу вжити заходів для унеможливлення їх викриття правоохоронними органами, фактично ховатися. У подальшому Торбін передав виконавцям по $500, а решту суми залишив собі», - розповів генпрокурор.

«Згідно з висновком експерта, смерть Гандзюк настала від термічних опіків до 40% тіла. Настання смерті перебуває у прямому причинно-наслідковому зв’язку з отриманими нею опіками від нападу. Таким чином, Мангер підозрюється в організації вчинення вбивства Гандзюк, вчиненого з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою осіб», - підсумував Луценко.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 11 лютого, Луценко заявив, що голові Херсонської облради Мангеру оголошено підозру в організації вбивства Гандзюк.

Довідка УНІАН. 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя Гандзюк. Жінку з хімічним опіком більш як 30% тіла госпіталізували. Гандзюк перебувала на лікуванні в Київському міському опіковому центрі. 4 листопада вона померла.

За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано шестеро осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних - Миколу Новікова - через відсутність в його діях складу злочину. Під вартою перебувають Сергій Торбін і Микита Грабчук, іншим - В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Віктору Горбунову суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобових домашніх арештів.

5 листопада у ЗМІ з'явилася інформація про те, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному в замовленні злочину нібито передавав Павловський - помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука.

12 листопада суд заарештував Павловського. За даними СБУ, він підозрюється в співучасті у вбивстві Гандзюк.

4 грудня Луценко заявив, що у справі про вбивство активістки оголошено підозру раніше судимому громадянину на прізвище Левін, відомому в кримінальному світі на прізвисько Москаль-молодший. За словами генпрокурора, Левін достроково вийшов із в'язниці за «законом Савченко».

21 січня 2019 року в СБУ заявили, що Левін був оголошений в міжнародний розшук ще 10 грудня 2018 року.

28 січня на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей про напади на Гандзюк та інших громадських активістів батько вбитої активістки Віктор Гандзюк заявив, що в ГПУ, МВС і СБУ знають замовників вбивства його дочки.