Ілюстрація / REUTERS

США серйозно ставляться до повідомлень про постачання ракетних двигунів з Українських підприємств до КНДР.

Про це заявила офіційний представник Державного департаменту США Хезер Науерт у ході брифінгу для ЗМІ.

"Звичайно, ми знаємо про це повідомлення. Це питання, яке ми сприймемо дуже серйозно, якщо такий випадок був", - сказала Науэрт.

Відео дня

Читайте такожЕксперт NYT пояснив свої слова щодо причетності України до постачання ракетних технологій КНДР

Вона зазначила, що було багато резолюцій Ради безпеки ООН, які зобов'язували всі країни, у тому числі й Україну, запобігати постачанню технологій в КНДР.

"В минулому, як я знаю, Україна запобігла постачанню важливих матеріалів у країни, які викликають у нас серйозне занепокоєння", - говорить Науерт.

"Ми не коментуємо повідомлення розвідки. Україна, слід зазначити, має дуже надійну історію зусиль у галузі нерозповсюдження, у тому числі відносно КНДР", - додала Науэрт.

Також вона зазначила, що Україна та США мають хороші міцні відносини.

Як повідомляв УНІАН, 14 серпня американське видання The New York Times розмістило публікацію, в якій стверджувалося, що успіхи Північної Кореї в випробування міжконтинентальної балістичної ракети, яка, ймовірно, може досягти США, стали можливі завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, найімовірніше, з українського заводу. У цій публікації видання посилається на думку експерта Майкла Еллемана, який, за інформацією в ЗМІ, брав участь у програмах з роззброєння і демонтажу застарілих російських ракет, а його дружина Тетяна раніше була сфотографована в російській формі.

Читайте такожДержавне космічне агентство назвало безпідставними звинувачення в постачанні ракетних технологій КНДР

У відповідь на згадану публікацію секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що український оборонно-промисловий комплекс не поставляв ракетні двигуни і ракетні технології режиму Північної Кореї.

На держпідприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" заявили, що завод ніколи не мав і не має жодного зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного або оборонного характеру.

Вранці 15 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав провокацією повідомлення ЗМІ про нібито поставки держпідприємством «Південмаш» ракетних двигунів Північній Кореї. За інформацією Державного космічного агентства, технології виробництва двигунів для бойових ракет і самі вироби не могли потрапити з території України в Північну Корею, оскільки Україна суворо дотримується міжнародного законодавства щодо обмеження поширення військових ракетних технологій.