Геологи оцінили вміст ртуті в грунті в областях вічної мерзлоти / фото Geophysical Research Letters

Геологи оцінили вміст ртуті в ґрунті в областях вічної мерзлоти і виявили, що в них міститься приблизно в два рази більше ртуті, ніж у решті ґрунту, а також океанах та атмосфері разом узятих.

Через танення мерзлоти в результаті глобального потепління велику кількість ртуті може вивільнитися і завдати шкоди екосистемам, передає N+1, посилаючись на дослідження в Geophysical Research Letters.

Читайте такожNASA показали світову мапу температурних аномалій

Відео дня

Виявилося, що сумарно в областях вічної мерзлоти, за оцінками вчених, є близько 800 кілотонн ртуті, що приблизно в 10 разів більше, ніж загальний викид ртуті внаслідок діяльності людини за останні 30 років. Крім того, це значення у понад 2 рази перевищує сумарний вміст ртуті в інших місцях, включаючи ґрунт, океан й атмосферу.

За словами авторів дослідження, під час танення вічної мерзлоти (а воно поступово відбувається) вивільнена ртуть, яка протягом приблизно тисячі років перебувала у "замороженому" стані, може досить сильно вплинути на екосистеми Північного півкулі. При цьому, оскільки сучасні моделі сильно недооцінюють вміст ртуті в областях вічної мерзлоти, вони теж повинні бути частково переглянуті.