Військовий розповів про ставлення людей до працівників ТЦК / Колаж УНІАН, скріншот

Житель Полтавщини Олександр Мацько служить у війську майже 10 років. У квітні 2022-го він отримав поранення, яке унеможливило його подальшу службу на фронті, і зараз служить в роті охорони Полтавського міського ТЦК. У інтерв’ю "Суспільному" він розповів про особливості роботи військкомом та про ставлення людей до працівників ТЦК.

Він розповів, що у квітні 2022 року отримав мінно-вибухове поранення.

"Я підірвався, на машині їхав, підірвався на ПТМ-1, це противотанкова магнітна міна. Звичайний пікап, не броньований. 52 осколки в нозі, другу ногу трішки мені обсмалило. Дві пересадки шкіри. Дві операції робили, я отримав інвалідність і мене з ДШБ, з десантно-штурмової бригади списали як непридатного до несення служби у штурмових підрозділах", – розповів військовий.

Відео дня

Після року лікування та відновлення Олександр почав служити у місцевому ТЦК.

"Відношення досить різне. Деякі з розумінням ставляться, деякі негативно, деякі агресивно. Можна бути посланим за день ну разів 10", - розповідає він.

"Підходиш до людини: "Добрий день. Чи перебуваєте ви на військовому обліку?" І людина починає панікувати, кіпішувати: "А? Що? ТЦК? Ідіть самі воюйте!". Тебе оточує людей 20, цих бабусь, дідусів, які тебе ледве не ціпками б’ють. "Куди ви хлопчика забираєте?", - розповідає він.

За словами військового, морально дуже важко, особливо коли питають: а чого ти не там.

"Дуже образливо, коли ти підходиш до людини... вона військова, просто приїхала у відпустку свою з нуля. І він тобі каже: "А ти не хочеш зі мною поїхать в Бахмут?.. А де ти був, коли я був в Бахмуті, в Кліщщіївці чи ще де там?". Говорю: "А де ти був, коли я був під Ізюмом?.. У нас всі в ТЦК, 100 відсотків, солдатський, сержантський склад, були на нулі і потрапили в ТЦК або після поранень, або після полону", - ділиться військовий.

Військовозобов’язаним Олександр радить не ховатися від ТЦК, оскільки це може вплинути на хід подальшої служби.

"Якщо ти любиш Україну, то не потрібно ніяких заохочень. Береш і їдеш. Як я, зібрав речі і без військкомату, без нічого, поїхав добровольцем в Маріуполь".

Мобілізація в Україні - новини

Раніше УНІАН писав, що українська мобілізація запрацювала, РФ втратить домінування до зими. За місяць було зібрано в кілька разів більше військ, ніж раніше.

Водночас, як пише NYT, мобілізаційний поштовх поки не суттєво зміцнив українські сили на полі бою. Багато призовників ще завершують процес навчання і не потрапили на фронт. А деякі новобранці фізично не придатні до бойових дій. Водночас кілька бригад повідомили про збільшення кількості призовників протягом останніх тижнів. Вони сподіваються, що приплив солдатів допоможе Україні стабілізувати лінію фронту цього літа.

Вас також можуть зацікавити новини: