Жданов пояснив, як працює система ППО України / фото facebook.com/kpszsu

Військовий експерт Олег Жданов відповів на запитання, як російським ракетам вдається долетіти до середини України. Чому, наприклад, ракети, що летять на Дніпро, не збивають над Запоріжжям, Нікополем і так далі.

У своєму YouTube-каналі він пояснив, що сила системи ППО країни в тому, що це - система.  Є єдиний мозковий центр, в який "стікається" інформація про помічені цілі, про кількість цих цілей, їхні маршрути і ймовірні напрямки.

Тобто ця система розподіляє цілі серед засобів ППО, які є в наявності на цей час:

"У міру просування ракет по території країни цілі розподіляються і, відповідно, знищуються. Якщо, припустимо, ракету пізно виявили, і ті засоби ППО, які перебувають біля кордону, вже не встигають її вразити. Що треба робити? Треба передати її наступним".

Жданов пояснив, що неможливо вразити всі ракети засобами ППО першого ешелону, тобто засобами, які розташовані ближче до кордону. Тобто відстріляти всі ракети, а що тоді робити, якщо ракета летить на цю територію.

"Все в єдиній системі розподіляється рівномірно. Та кількість ракет, яку система може вразити, вона вражає", — додав експерт.

Він вказав на головні проблеми української ППО: щільність системи недостатня, вогневих засобів не вистачає, і тому у нас є ці "прориви" ракет, коли вони долітають до цілі. Плюс немає сучасних систем ППО з мінімальним часом реакції.

Проблеми української ППО

Україна не раз закликала світових лідерів закрити небо над нашою країною від російських ракет або хоча б почати надавати сучасні системи ППО. 

12 грудня лідери країн "Великої сімки" (Німеччини, Великобританії, США, Канади, Франції, Італії та Японії) пообіцяли надати Україні більше систем протиповітряної оборони.

Греція заявляла, що може передати Україні системи протиповітряної оборони. Йдеться про комплекси С-300.

13 грудня з'явилася інформація, що США можуть передати Україні ЗРК Patriot. Очікується, що після узгодження плану Пентагоном і Білим домом ЗРК будуть доставлені в найкоротші терміни.

Вас також можуть зацікавити новини: