Літаки Су також використовуються окупантами для обстрілів України / фото - Міноборони РФ

Більшість людей, які читають про винищувачі або стежать за новинами про війну в Україні, найімовірніше, зустрічали назви кількох радянських або російських літаків. Часто зустрічаються назви "МіГ" і "Ту", але є і ще одна - "Су". У SlashGear пояснили, що вона означає.

Зазначається, що існує величезна кількість літаків із назвою "Су", серед яких Су-22, Су-25, Су-27, Су-30, Су-57 та інші. Усі вони відрізняються між собою і мають унікальні особливості.

У виданні розповіли, що "Су" є скороченням від прізвища авіаконструктора Павла Сухого, який 1939 року заснував Дослідно-конструкторське бюро Сухого. Це підприємство займається розробкою авіаційної техніки.

Відео дня

Одним із найвідоміших винищувачів підприємства є Су-27, зазначили у виданні. Його було розроблено в середині 1980-х років.

Журналісти нагадали, що Су-27 продовжує експлуатуватися деякими країнами світу. Деякі модифікації цього винищувача здатні розвивати швидкість понад 2 Махів (близько 2450 км/год).

Найсучаснішим літаком ОКБ імені П. О. Сухого є Су-57, який у Росії вважають аналогом стелс-винищувачів F-22 Raptor і F-35 Lightning II, підкреслили у виданні. За даними армії США, Су-57 у перспективі замінить Су-27.

Також ОКБ імені П. О. Сухого розробляє легкий тактичний літак Су-75, виробництво якого заплановано на 2026 рік.

Як розшифровується абревіатура радянського винищувача "МіГ"

Раніше в SlashGear розповіли, у чому полягає секрет абревіатури радянського винищувача "МіГ". У СРСР і, згодом, у Росії багата історія створення "грізних" винищувачів, таких як МіГ-15, МіГ-21, Су-27 і МіГ-2.

Насправді, назви МіГ, Сухой та Ільюшин - все ще активно діючі компанії, які зазвичай першими згадуються під час обговорення російських військових літаків.

Вас також можуть зацікавити новини: