У липні цього року Штати анонсували розгортання своїх ракет у Німеччині до 2026 року. Йдеться про гіперзвукове далекобійне озброєння. Через це Росія занервувала й почала погрожувати розгортанням своїх ракет.
Як пише Defence Express, виникає питання, чому РФ так гостро реагує на дії США. Аналітики посилаються на публікацію IISS - Міжнародного інститута стратегічних досліджень, де розглянули зону досяжності американських ракет у Німеччині.
За основу взяли дані по чотирьом типам ракет:
- SM-6 і Tomahawk, що можуть бути розгорнуті в складі комплексу Typhon;
- PrSM у перспективному варіанті на дальність 1000 кілометрів;
- гіперзвуковий комплекс LRHW.
"Теоретично добивати з території Німеччини до Москви й далі вглиб Росії зможуть два із чотирьох згаданих вище типів ракет – Tomahawk наземного базування та гіперзвуковий LRHW. Інші два типи ракет, тобто SM-6 наземного базування та PrSM у варіанті на 1000 кілометрів за умови базування в Німеччині зможуть забезпечити як мінімум ефективне прикриття кордону Польщі з Білоруссю та "Калінінградським анклавом" РФ", - зазначають експерти Defence Express.
За їхніми словами, потрібно робити поправку на те, що гіпотетична загроза від американських ракет для РФ виглядає ефективною, але у випадку з PrSM у варіанті на 1000 кілометрів та гіперзвуковим LRHW йдеться про зразки озброєнь, які потрібно ще встигнути довести до стадії серійного виробництва до 2026 року.
Стосовно SM-6 і Tomahawk наземного базування, які входять до складу комплексу Typhon, проблема полягає в іншому. Зокрема, потрібно виготовити достатню кількість пускових, адже зараз армія США має в своєму розпорядженні лише дві батареї комплексу.
Американські ракети у Німеччині
Раніше в Білому домі заявили, що з 2026 року США почнуть розміщувати на території Німеччини ракетні системи, включно з крилатими ракетами Tomahawk і ракетами ППО SM-6.
У відповідь правитель Росії Володимир Путін заявив, що РФ розгорне ракети середньої та малої дальності.
На тлі російських погроз Велика Британія розглядає можливість розробити ракети дальнього радіуса дії проти ядерної зброї. Вони діставатимуть цілі на відстані 3200 км.