У столиці Білорусі почалися затримання на "Марші проти терору" / фото REUTERS

У Мінську проходить чергова масова акція противників Олександра Лукашенка під назвою "Марш проти терору".

Читайте такожБілоруси виходять на марш протесту: до Мінська стягують спецтехніку, закрили три станції метро (відео)Як повідомляє Радіо Свобода, передбачається, що хода з центру Мінська попрямує до урочища Куропати - меморіалу жертв сталінського терору. У колоні на момент початку руху було кілька тисяч осіб.

У столиці знову почалися перебої з мобільним інтернетом, закрито кілька станцій метро, на вулицях з'явилася спецтехніка правоохоронних органів. Центр міста перекритий ОМОНом.

Відео дня

За даними правозахисного центру "Весна", в столиці відбуваються точкові затримання. Станом на 16:45 за Мінськом (15:45 за київським часом) затримали близько 50 осіб.

Протести в Білорусі: передісторія

  • 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
  • Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично мотивовані справи проти опозиціонерів.
  • У Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
  • 2 жовтня Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти 40 представників режиму Лукашенка, причетних до придушення мирних протестів та фальсифікацію президентської виборчої кампанії у Білорусі. У списку самого Лукашенка не було.
  • 13 жовтня Тихановська оголосила Лукашенку народний ультиматум. Лідер білоруської опозиції заявила, що до 25 жовтня мають виконати три вимоги: Лукашенко повинен оголосити про відставку, має припинитися насильство на вулицях, мають звільнити всіх політв'язнів.
  • 12 жовтня віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель пояснив, що санкції проти Лукашенка введуть через відсутність волі вести переговори про мирне вирішення ситуації у Білорусі. Усі країни ЄС погодились з пропозицією розширити список осіб, проти яких запроваджуються санкції.
  • 20 жовтня Боррель заявив, що жодна країна Євросоюзу не чинить спротиву стосовно запровадження санкцій проти Лукашенка в рамках підготовки другого раунду обмежувальних заходів щодо білоруської влади. За його словами, розпочалася технічна робота з метою підготовки запровадження санкцій.
  • З 25 жовтня в Білорусі почався загальний страйк.