США запроваджують санкції проти майже 400 фізичних осіб і компаній із кількох країн світу, які допомагають РФ воювати проти України. Вони переважно займалися постачанням мікрочипів, запобіжників і передової електроніки, повідомляє Bloomberg.
У своїй заяві Держдепартамент США оголосив, що санкції спрямовані на боротьбу з постачанням різних компонентів для військової техніки в РФ через треті країни. До списку цілей увійшли компанії з Китаю, Індії та Туреччини, які звинувачуються у відправці критично важливих компонентів для військової техніки.
Крім того, США запровадили санкції проти Анни Цивільової, дочки покійного двоюрідного брата президента РФ Володимира Путіна. У 2024 році її було призначено заступницею міністра оборони Росії.
Індійську фармацевтичну компанію Shreya Life Sciences Private Limited звинувачують у відправленні до РФ великої кількості технологій, які захищені американськими товарними знаками. Серед них передові сервери, призначені для штучного інтелекту та машинного навчання.
Також під санкції потрапили швейцарські юристи Андрес Баумгартнер і Фабіо Ліберо Делко, які забезпечували РФ юридичне прикриття для обходу обмежень, додали в агентстві.
Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо заявив:
"Як показують сьогоднішні дії, ми непохитні у своїй рішучості зменшити й послабити здатність РФ оснащувати свою військову машину та зупинити тих, хто прагне допомогти їхнім зусиллям через обхід або ухилення від наших санкцій та експортного контролю".
США і союзники наклали на РФ тисячі санкцій після нападу на Україну у 2022 році, підкреслили в агентстві. Проте ВВП Росії може зрости на 3,5-4% уже до кінця цього року.
Зазначається, що після того як США обмежили постачання товарів для військової техніки через ОАЕ та інші країни, Індія стала новим перевалочним пунктом. За словами експертів, країна стала другим за величиною постачальником критично важливих технологій у РФ.
Санкції проти РФ - останні новини
Раніше УНІАН писав, що лідери країн G7 пообіцяли унеможливити ухилення РФ від "нафтових обмежень". Зокрема, це стосується обмеження цін на нафту.
Крім того, європейські дипломати готуються посилити санкції проти Росії в разі приходу екс-президента США Дональда Трампа до влади. Вони хочуть, щоб європейські санкції залишилися чинними, навіть якщо Вашингтон змінить тактику.