
Китай перевів цивільних урядовців у режим "воєнного стану", спрямувавши свою роботу на побудову коаліції щодо протидії митам, запровадженим американським президентом Дональдом Трампом. Пекін контактує з низкою країн, серед яких і давні союзники США.
Про це із посиланням на чотири обізнаних співрозмовники повідомляє агентство Reuters. Так, чиновникам у міністерствах закордонних справ і торгівлі Китаю наказали скасувати плани на відпустку і тримати мобільні телефони увімкненими цілодобово. Відомства, що займаються питаннями США, також були посилені – в тому числі чиновниками, які працювали над реакцією Китаю на перший президентський термін Трампа.
Пекін намагався уникнути розгортання торговельної війни, кілька місяців китайські дипломати намагалися налагодити контакти з адміністрацією Трампа, аби захистити те, що державні китайські ЗМІ називали "взаємовигідними" торговельними відносинами. Проте на тлі величезних мит з боку США, Китай перейшов від пошуку угоди до запровадження мит у відповідь.
Пекінські дипломати взаємодіють з урядами інших країн, проти яких спрямовані мита Трампа, зокрема, надсилають листи з проханням про співпрацю до кількох країн, розповіли журналістам співрозмовники. У них викладено китайську позицію, а також сказано про необхідність багатополярності та об'єднання зусиль країн. Повідомлення також містили критику політики США, яка перегукувалася з публічними заявами Китаю. Зазначається, що були встановлені контакти з давніми союзниками США в Європі, Японії та Південній Кореї.
До того ж, Китай звернувся до урядів низки країн G20 з пропозицією укласти спільну декларацію про підтримку багатосторонньої торговельної системи. Про це агентству Reuters сказав дипломат ЄС.
За деякими винятками, торгівля товарами між Китаєм і США зараз в основному заморожена. Крім того, Пекін починає обмежувати торгівлю послугами, не радить своїм громадянам відвідувати США та обмежує імпорт американських фільмів.
Китай і США: торговельна війна
Президент США Дональд Трамп запровадив мита проти низки країн. Найбільше – проти Китаю. Пекін вжив аналогічний крок у відповідь, після чого Трамп вимагав скасувати це. Після відмови Китаю, мита проти цієї країни злетіли ще більше.
Сукупна ставка мита на китайський імпорт до США складатиме 145%, повідомив днями представник Білого дому. Водночас для решти країн Трамп запровадив 90-денну "паузу", залишивши мита на рівні 10%.
Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао заявив, що безперервне запровадження мит Трампом може призвести до гуманітарної кризи. За його словами, країни-члени Світової організації торгівлі повинні об'єднатися та протистояти "однобічності, протекціонізму та практикам залякування за допомогою співпраці та багатосторонності".