Людина, яка бачить підпорядкування і впивається ним, просто так нічого не віддасть / фото originalcruises.com

Деяких людей ми тримаємо поруч із собою довше, ніж вони того заслуговують. Чоловік, подруга, колега, родич — будь-яка людина може виявитися токсичною.

Як вибратися з такої ситуації та припинити спілкування, розповіли експерти Cosmo.

1. Усвідом, що стосунки неправильні

Щоб це зрозуміти, достатньо побачити симптоми токсичної поведінки:

- спочатку він дуже ввічливий і приємний у спілкуванні;

- перестає розмовляти після сварки заради того, щоб тебе контролювати;

- змушує тебе читати думки й припускати, а потім карає, якщо ти помилилася;

- критикує все, що сам же просив тебе зробити;

- постійно виправляє тебе;

- бреше;

- маніпулює сексуальними стосунками;

- змушує тебе думати, що його дії зроблять тебе кращою.

Отже, в підсумку ти починаєш думати, що поведінка токсичної людини (особливо партнера) пов'язана з тим, що ти зробила щось не так. Зверни увагу на те, як він розмовляє з іншими людьми і як з тобою.

2. Згадай дитинство

Токсичні стосунки часто стають віддзеркаленням того, як поводилися з тобою в дитинстві. Наприклад, батьки не вважали тебе важливою частиною свого життя або змушували завжди намагатися бути кращою, щоб їм сподобатися. Можливо, ти до цього звикла і мимоволі шукаєш такі ж стосунки.

Читайте такожВчені визначили, що чоловіка-зрадника можна розпізнати по обличчю, а жінку - ні

3. Збирай гроші

Найчастіше партнер проявляє неприємні риси тому, що ти залежиш від нього фінансово. Якщо це так, починай в буквальному сенсі збирати на свободу.

4. Шукай допомоги ззовні

Якщо ти усвідомила, що у стосунках щось не так, постарайся підтримувати стосунки з людьми, які знають, що ти хороша людина. Знайди психотерапевта, якщо не справляєшся.

5. Скажи це вголос

Людина, яка бачить підпорядкування й впивається ним, просто так нічого не віддасть. Наступного разу в розпал сварки скажи прямо, що ти не маєш наміру продовжувати розмову в такому тоні й повернешся до неї, коли людина буде готова поговорити нормально.

6. Постав кордони

Почни з простого: не дозволяй відволікати себе, якщо ти зайнята. Ти не чиясь власність, щоб бігти назустріч за першим сигналом.

7. Не виявляй інтересу

Якщо спілкування з токсичною людиною не можна закінчити прямо зараз, перестань її слухати та реагувати. Такі люди люблять реакцію, а якщо нічого не відбувається, загострення пристрастей знизиться або вони перемикнуться на когось іншого.