Олена Зеркаль / REUTERS

Тиск на Росію з вимогою звільнити українських моряків зростатиме.

Про це написала у Facebook заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

За її словами, продовження арешту для моряків – це «черговий російський постріл собі в ногу».

Відео дня

«Тиск на Росію з вимогою звільнити моряків без додаткових умов лише зростатиме. Доти, доки Росія неправомірно триматиме моряків, це питання лишатиметься головним для наших партнерів в усіх форматах діалогу з РФ - від двосторонніх зустрічей на найвищому рівні до заяв в Радбезі ООН», - запевнила вона.

Заступник міністра додала, що впродовж тижнів, що минули від видання наказу Міжнародного трибуналу ООН, триває робота над тим, щоб його таки було виконано.

«Наразі ми впевнені, що російська сторона знає, як це можна зробити. Продовження арешту, на жаль, не полегшує і так складну роботу дипломатів. Але Росія має також усвідомлювати, що кожна така неправомірна дія, як сьогоднішнє продовження арешту, лише погіршує ситуацію. Відтак тиск лише зростатиме. Аж поки наші хлопці не повернуться в Україну», - підкреслила Зеркаль.

Читайте такожОмбудсмен Денісова запропонувала відпустити українських моряків під її особисте зобов'язання

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 17 липня, Лефортовський районний суд Москви на три місяці продовжив термін перебування під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам - до 24 та 26 жовтня.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що сьогоднішнє рішення російського суду про продовження терміну перебування під вартою 24 українським військовополоненим морякам ще більше загострює спір між Росією і Україною, а також висловили рішучий протест.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід із Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, трьох із них було поранено. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу щодо звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилася виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових суден і моряків.

9 липня російські слідчі завершили пред'являти українським морякам обвинувачення, наступна стадія - ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.