Фото: REUTERS

Центральна виборча комісія Росії заявила, що станом на 15:00 за московським часом 73% громадян проголосували за запропоновані Володимиром Путіним поправки до Конституції РФ, що дозволять «обнулити» його президентські терміни і продовжити правити країною.

Про це ЦВК РФ повідомляє у Telegram.

«У ЦВК запущений лічильник попередніх результатів по країні: станом на 15:00 по Москві 73% тих, хто проголосував, підтримують поправки до Конституції», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожЩоб правити далі: Путін проголосував за "обнулення" свого президентства

Сьогодні у Росії проходить основне голосування щодо поправок до Конституції. На виборчих дільницях запрацювали комплекси обробки виборчих бюлетенів. До цього використовувалися тільки скриньки, вміст яких щовечора переміщалася в сейф-пакети для підрахунку після остаточного закриття дільниць 1 липня.

Журналісти ж неодноразово фіксували порушення під час голосування: наприклад, можливість віддати свій голос двічі.  

Внесення змін до Конституції Росії було ініційоване Путіним в січні. Тоді ж він заявив, що поправки мають бути схвалені всенародним голосуванням, хоча закон цього не вимагав.

Для набрання поправками сили необхідно, щоб їх схвалили більше половини учасників всенародного голосування. Явка значення не має - на відміну від референдуму, де потрібно, щоб на дільниці прийшли більше половини виборців.

Як повідомляв УНІАН, у Москві затримали учасників акції проти "обнулення" президентства Путіна. 

Активісти виклали своїми тілами цю цифру на бруківці — до 2036 року президент Володимир Путін зможе перебувати при владі в разі вступу в силу поправок до Конституції, одна з яких обнуляє його попередні терміни на посаді глави держави