Видобуток корисних копалин в Україні може зіткнутися з труднощами / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pexels

Видобуток американцями мінералів в Україні після укладення угоди щодо корисних копалин пов'язаний із величезними труднощами і невизначеністю. Про це повідомляє The New York Times.

За словами експертів, родовища корисних копалин розкидано по всій території України, зокрема, по окупованій.

Ба більше, карти, на яких вказано місця, де можна проводити видобуток, значною мірою застаріли. На дослідження може піти багато років, а інвесторам доведеться вкласти мільярди, щоб видобути ресурси.

Відео дня

Зазначено, що енергетичну інфраструктуру України, яка страждає від російських обстрілів, доведеться ремонтувати і модернізувати, щоб забезпечити величезні обсяги енергії, які є необхідними для гірничих робіт.

Водночас уточнюється, що для США потенційна вигода від угоди є величезною, оскільки Вашингтон намагається знайти спосіб обмежити свою вразливість перед домінантним становищем Китаю у видобутку і переробці корисних копалин. За словами директора програми з безпеки критичних мінералів у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Грейселін Баскаран, Україна приваблива тим, що має невикористаний потенціал.

Зі свого боку, віцепрезидентка Київської школи економіки Наталії Шаповал вважає, що угода відкриває перспективи для розробки газу і нафти в Чорному і, можливо, в Азовському морях, що в інтересах як України, так і США.

"Це створює умови для відновлення, для інвестицій, для розвитку Чорноморського регіону", - пояснила вона.

За оцінками Геологічної служби США, в Україні є родовища 20 із 50 корисних копалин, перелічених як критично важливі для економічного розвитку та оборони Америки, зокрема, літій, титан, уран і графіт. Проте, як попередила Грейселін Баскаран, на проведення відповідних досліджень може піти кілька років.

"Може виявитися, що економічно життєздатних родовищ набагато більше, а може виявитися, що вони нежиттєздатні. У середньому після виявлення життєздатного родовища потрібно 18 років, щоб розпочати видобуток", - пояснила вона.

Угода про природні ресурси

Як писав УНІАН, раніше США та Україна підписали угоду про природні ресурси. Тепер її має ратифікувати Верховна Рада України.

Президент США Дональд Трамп назвав центральним елементом угоди видобуток цінних металів. У The Wall Street Journal припустили, які проєкти реалізують першими. За словами урядовців, пріоритет буде віддано нафтогазовим проєктам в Україні, оскільки їх найлегше здійснити.

Водночас видання The Washington Post повідомило, що угода про надра дає переваги США та Україні, але реальна вигода залишається під питанням. Однією з проблем журналісти назвали з'ясування того, де розташовані корисні копалини України.

Наявні карти показують, що значна кількість ймовірних родовищ літію, титану, графіту та інших рідкісних металів України розташовані в районах, що зараз перебувають під окупацією РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: